Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Skazani pomagają pielgrzymom

Skazani pomagają pielgrzymom

25 skazanych z całej Polski wraz z Fundacją ?Sławek? i Bractwem Więziennym po raz kolejny biorą udział w Pieszej Pielgrzymce Osób Niepełnosprawnych na Jasną Górę. Pielgrzymi idą pod ?komendą? ks. prałata dr Pawła Wojtasa, Naczelnego Kapelana Więziennictwa. Do pielgrzymów dołączył podsekretarz stanu Stanisław Chmielewski. Skazani uczestniczący w pielgrzymce opiekują się osobami niepełnosprawnymi: prowadzą wózki inwalidzkie, wykonują wszelkie zabiegi higieniczne i prace porządkowe. Skazani wykazują się ogromną odpowiedzialnością za powierzone im zadania i bardzo są zaangażowani w roli opiekunów.
W mszy świętej oraz w jednej ośmiokilometrowej stacji pielgrzymkowej osobom niepełnosprawnym towarzyszyli Stanisław Chmielewski ? podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, ppłk Anna Osowska ? Rembecka ? dyrektor okręgowy Służby Więziennej w Warszawie i płk Cezary Śmietanowski ? dyrektor Aresztu Śledczego w Warszawie-Białołęce.
– ?Każdy ma swoją drogę w życiu, trzeba przejść ją jak najpiękniej i najgodniej dla siebie i innych ludzi? – powiedział w swoim wystąpieniu do pielgrzymów Stanisłąw Chmielewski.

Sprawdź także

Krzywda ludzi w dokumencie

Amnesty na 21. festiwalu Millennium Docs Against Gravity Filmy o Izraelu i Palestynie, prawach kobiet …