Najnowsze informacje
Strona główna / Szczypta soli / Ślepa miłość prokuratury do policji

Ślepa miłość prokuratury do policji

Jakiekolwiek dyskusje o zmianie ustawy o prokuraturze są niepotrzebne. Trzeba natychmiast powołać do życia organ, który będzie przestrzegać prawa, a nie troszczyć się o utrzymywanie dobrych stosunków z policją. Fakt wyłączania się poznańskiej prokuratury ze spraw przeciwko policjantom uważam za uwłaczający. Jeżeli prokuratura czasami się nie wyłączy, to efektem jej ?pracy? jest umorzenie. Policja to dla poznańskiej prokuratury święta krowa. Jak jeszcze dugo?Oto ?Gazeta Wyborcza? i TVN24 poinformowały, że poznańska prokuratura umorzyła postępowanie w sprawie interwencji policji wobec reportera TTV Adama Zakrzewskiego. W uzasadnieniu stwierdzono, że nagranie jest nieautentyczne O umorzeniu postępowania poinformował serwis tvn24.pl . Sprawa dotyczy Adama Zakrzewskiego, poznańskiego reportera stacji TTV, który w sierpniu ubiegłego roku sfilmował oznakowany radiowóz ignorujący zakaz wjazdu. Gdy podszedł do policjantów i zwrócił uwagę, że złamali przepisy, ci wyrwali mu telefon i wykręcili ręce.
Urządzenie po chwili oddali, ale wyłączone i z wykasowanym filmem. Na pytania A. Zakrzewskiego, dlaczego został zatrzymany i jakie wykroczenie popełnił, nie dostał odpowiedzi. Policjanci przeszukali mu za to kieszenie, sugerują, że może posiadać narkotyki. Potem stwierdzili, że przechodził w niedozwolonym miejscu, ale ma szczęście, bo „dziś odstępują od mandatu”.
Na szczęście film z zajścia udało się odtworzyć. Ale dla prokuratury nie był wystarczającym dowodem. Jak donosi TVN24: „w uzasadnieniu stwierdzono, że nagranie jest nieautentyczne, a decyzję o umorzeniu wydano na podstawie przesłuchania jednej osoby ?Adama Zakrzewskiego. Nie przesłuchano ani policjantów, ani świadków interwencji”.Nagranie z interwencji obejrzeć można na stronie TVN24.
Oto komentarze czytelników Gazety Wyborczej, za którą publikujemy powyższy tekst.
X X X
Tak jak praca u podstaw tak i szacunek i przestrzeganie prawa rozpoczyna się od tego najmniejszego, z pozoru błahego występku. Policjant łamiący w ten sposób prawo w niczym nie różni się od osoby kradnącej wielkie miliony pod przykrywką wielkich inwestycji. W obu przypadkach poszkodowany jest obywatel. Władza w tym kraju nie rozumie nadal, że takie małe pierdoły jak to, albo choćby srające wszędzie psy zastawione samochodami chodniki – to jest najbardziej irytujące! Jeśli będziemy tolerowali małe przewinienia, to za jakiś czas przestaną ścigać także i te duże. Prokurator wydaje się w tym wypadku tak dalece niekompetentny, że trzymam tylko kciuki, żeby nie dostał jakiejś poważniejszej sprawy.
X X X
Lekceważenie prawa przez przedstawicieli prawa (policję, prokuraturę i sąd) jest dużo większym zagrożeniem dla demokracji jak Putin i jego „zielone ludziki”. To byłoby śmieszne, gdyby nie było prawdziwe…
X X X Nie autentyczne nagranie? A jakie miałoby być, skoro oryginalne właśnie zniszczyli tzw. policjanci a wg. mnie zwykli przestępcy. To co zrobili jest gorsze od kradzieży. Złodzieja mogę zrozumieć, ale gwałciciela (tam można tych policjantów nazwać) nie. Zgwałcili bezczelnie godność uczciwego człowieka i sprawiedliwość. Mało? Policjantami być już nie powinni. Sędzia sędzią również. Nie chcemy takich pożal się Boże stróżów porządku i sprawiedliwości.
X X X
Takie jest to miasto, skorumpowana policja wespół z prokuraturą, która umarza wszystkie postępowania przeciwko swoim kolegom z policyjnej mafii. Ludzie na komendach sami się biją, sami sobie łamią nogi. Taki jest właśnie Poznań.

Sprawdź także

Policyjna przemoc

„Boa-dusiciel”. Policjant, który dowodził akcją z posłanką Gajewską, zasłużony dla PiS Nadkomisarz Sławomir Grzegorzewski to …