Najnowsze informacje
Finansowanie pomostowe
Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Solidarni z Wolnymi Sędziami

Solidarni z Wolnymi Sędziami

Czwartek 18 marca! To Dzień Solidarności z Sędziami Represjonowanymi. To dzień w którym w sposób szczególny wybrzmiewa nasze ŻĄDANIE PRZYWRÓCENIA ZAWIESZONYCH SĘDZIÓW DO PRACY!

Sędziowie Igor Tuleya, Beata Morawiec i Paweł Juszczyszyn, którzy mają odwagę publicznie krytykować szkodliwe zmiany wprowadzane przez obóz rządzący w wymiarze sprawiedliwości, są nadal wykluczeni z życia zawodowego. Po wielu latach wzorowej służby, z oczywistą przy tym szkodą dla wielu obywateli, których spraw nie dane im było dokończyć.

Nie godzimy się na to!

Każdego 18 miesiąca powstrzymujemy się od orzekania na salach rozpraw, by wyrazić solidarność z sędziami, których odsunięto od orzekania.

18 marca, po raz kolejny spotykamy się pod Sądem Najwyższym i pod sądami w wielu innych miastach, by żądać przywrócenia do pracy niezależnych sędziów Igora Tuleyi, Pawła Juszczyszyna i Beaty Morawiec.

Niezależnie od metod i środków, których władza polityczna użyje do eliminacji niezależnych sędziów z życia publicznego, nadal będziemy prowadzić działania w obronie praworządności i praw człowieka czyniąc to w interesie wszystkich obywateli Polski. Będziemy też zawsze bronić dobrego imienia każdego sędziego, który poddawany jest politycznym represjom ze strony zależnych od władzy politycznej prokuratorów.

Paweł Juszczyszyn, Beata Morawiec i Igor Tuleya to niezwykle dzielni ludzie, ale niezmiennie potrzebują wsparcia nas wszystkich!

Jest ono szczególnie ważne właśnie teraz – sędziego Igora Tuleyę chce się zatrzymać i doprowadzić na przesłuchanie w charakterze podejrzanego. Upolityczniony organ chce postawić mu zarzuty karne w związku z wydaniem orzeczenia niekorzystnego dla rządzących.

Jeśli nie możecie być z nami – śledźcie naszą stronę na głównym fb Iustitii.

Zachęcamy do publikowania postów i komentarzy w zakładce „Dyskusja” w wydarzeniu

Sprawdź także

Eksperci są zażenowani

28 kwietnia TK zbada sprawę zawieszenia Izby Dyscyplinarnej przez TSUE – Adam Bodnar uzupelnia swoje …