Najnowsze informacje
Strona główna / Aktualności / Spotkanie z ministrem we wrześniu

Spotkanie z ministrem we wrześniu

Zgodnie z obietnicą Krzysztof Kwiatkowski, minister sprawiedliwości chciał w lipcu spotkać się z organizatorami Pierwszego Kongresu Prawników Wielkopolski, ale na ich prośbę spotkanie przełożono na wrzesień.

Minister K. Kwiatkowski nie mógł uczestniczyć w I Kongresie Prawników Wielkopolski, ale w specjalnie wystosowanym do uczestników Kongresu liście zapewnił, że doprowadzi do spotkania z organizatorami i uczestnikami Kongresu, aby wspólnie podyskutować o proponowanych przez Kongres zmianach w prawie.
Przypomnijmy, że hasłem Kongresu była próba udzielenia odpowiedzi na pytanie – ?Jak udoskonalić niedoskonałe prawo.? Kilkadziesiąt nowatorskich pomysłów i rozwiązań materialnych i proceduralnych we wszystkich gałęziach prawa, zaproponowanych przez ludzi, którzy te prawo stosują w praktyce, ministra bardzo zaciekawiło, tym bardziej,że ministerstwo samo przygotowuje pakiet zmian mających zreformować i zrewolucjonizować polskie prawo.
– Pan minister- powiedział sędzia Krzysztof Józefowicz, prezes Sądu Okręgowego w Poznaniu ? chciał z nami spotkać się już w lipcu i podał termin wizyty w Poznaniu. Niestety z uwagi, że spora liczba wielkopolskich prawników latem wybrała się na wakacje, a wszyscy bardzo chcieliby móc osobiście porozmawiać z ministrem w gronie fachowców, wspólnie ustaliliśmy, ze takie spotkanie odbędzie się na początku września. Pan minister obiecał, że po spotkaniach i rozmowach z prawnikami będzie uczestniczyć w konferencji prasowej.

Sprawdź także

Kto był w siatce Kremla

Komisja ds. wpływów rosyjskich rozpoczyna prace. Donald Tusk: Raport za dwa miesiące Komisja do badania …