Strona główna / Aktualności / Sprawdź komu dajesz 1 procent

Sprawdź komu dajesz 1 procent

Nie wzbogacajmy akwizytorów ? apelują pozarządowe organizacje. Organizacje pozarządowe apelują w liście otwartym ?aby przekazując 1% podatku wybranej organizacji, sprawdzić, czy rzeczywiście prowadzi ona działalność na rzecz dobra wspólnego, czy też ogranicza się wyłącznie do roli akwizytora, nadużywając w ten sposób statusu organizacji pożytku publicznego?.
W otwartym liście czytamy m. in.: Przedstawiciele organizacji pozarządowych uważają, że działalność społeczna wszystkich organizacji pozarządowych, w tym organizacji pożytku publicznego, powinna spełniać wymogi przejrzystości i jawności działania. Temu służą obowiązki sprawozdawcze nałożone w przepisach prawa na organizacje pozarządowe korzystające z przywilejów podatkowych – w sposób szczególny na organizacje pożytku publicznego.
Helsińska Fundacja Praw Człowieka razem z innymi organizacjami pozarządowymi, w tym m.in. Fundacją im. Stefana Batorego, Instytutem Spraw Publicznych, Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego i Stowarzyszeniem Interwencji Prawnej podpisała się pod apelem. Apelujemy o nieprzekazywanie za pośrednictwem innych organizacji 1% tym, którzy nie wypełniają obowiązków sprawozdawczych.

Sprawdź także

Laur AI dla A.Jędrzejczyk

Nagrodę medialną Amnesty International – Pióro Nadziei za rok 2022 otrzymała Agnieszka Jędrzejczyk, dziennikarka OKO.press, …