Strona główna / Aktualności / Stanowisko Komitetu Helsińskiego

Stanowisko Komitetu Helsińskiego

Członkowie Komitetu Helsińskiego w Polsce, Rady i Zarządu HFPC apelują do Prezes Rady Ministrów o opublikowanie wyroku TK z 9 marca. ?W świetle Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej organy władzy wykonawczej ani władzy ustawodawczej nie są władne oceniać legalności orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego? ? czytamy w stanowisku. CzłonkowieKomitetu Helsińskiego w Polsce, Rady i Zarządu HFPC przypominają, że wyroki TK mają moc powszechnie obowiązującą i są ostateczne, a zasadą ustrojową Rzeczpospolitej jest trójpodział władzy. Stanowisko dostępne jest na stronie HFPC.

Sprawdź także

PAD-aleć został pozwany

Sądzie Okręgowym w Warszawie rozpocznie się 10 maja cywilny proces, w którym pozwanym jest Prezydent …

Strona główna / Temat Tygodnia / Stanowisko Komitetu Helsińskiego

Stanowisko Komitetu Helsińskiego

Komitet Helsiński protestuje przeciw używaniu zmian w Konstytucji jako sposobu osiągania bieżących politycznych, partyjnych korzyści. Konstytucja to nie zabawka i nie wytrych. I nie może być tak traktowana. Warszawa, 10 luty, 2016 r. Członkowie Komitetu Helsińskiego w Polsce: Halina Bortnowska Dąbrowska, Teresa Bogucka, Jerzy Ciemniewski, Janusz Grzelak, Ewa Łętowska, Jacek Kurczewski, Wojciech Maziarski. Michał Nawrocki, Danuta Przywara?

Sprawdź także

Powrót Komisji Weneckiej

W siedzibie Ministerstwa odbyło się spotkanie Ministra Sprawiedliwości Adama Bodnara z delegacją Europejskiej Komisji na …