Finansowanie pomostowe

Stwory też mają prawa

Oddział Wielkopolski Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia” oraz organizatorzy projektu „Prawo Warte Poznania” zapraszają na kolejne wydarzenie z tego cyklu, w ramach którego będziemy mieć zaszczyt gościć adw. Karolinę Kuszlewicz – ekspertką w dziedzinie prawnej ochrony zwierząt, przyrody oraz środowiska naturalnego.

Podczas spotkania można będzie dokonać również zakupu książki adw. Karolin Kuszlewicz pt. „Prawa zwierząt. Praktyczny przewodnik” oraz uzyskać dedykację od autorki.

Książka zaczyna się od słów Melanie Joy: „Aby zakwestionować niesprawiedliwość wszędzie, musimy praktykować sprawiedliwość wszędzie: na ulicach, na sali sądowej i na własnych talerzach”. Głównym przesłaniem książki jest wykorzystywanie wiedzy, by nieść pomoc zwierzętom, a prawo jest ważnym narzędziem w tym zakresie. Publikacja przeznaczona jest zarówno dla organizacji tworzących wielkie kampanie społeczne czy angażujących się w strategicznie ważne procesy sądowe dla zwierząt, jak i dla tych osób, które działają lokalnie i samotnie walczą o prawa zwierząt. Ponadto opracowanie jest również praktycznym przewodnikiem dla organów ścigania, sądów, organów administracji publicznej i innych instytucji.

Adwokat Karolina Kuszlewicz jest członkinią Izby Adwokackiej w Warszawie, ekspertką w zakresie prawnej ochrony zwierząt i przyrody, członkinią Komisji Legislacyjnej przy Naczelnej Radzie Adwokackiej i Zespołu ds. Kobiet przy NRA, pełnomocniczką organizacji pozarządowych w procesach dotyczących ochrony zwierząt, od 2018 r. pełni w Polskie Towarzystwo Etyczne funkcję rzeczniczki ds. ochrony zwierząt. W listopadzie 2017 r. została uhonorowana pierwszym miejscem w prestiżowym rankingu Rising Stars Prawnicy – Liderzy Jutra. Prowadzi bloga: www.wimieniuzwierzat.com

„Prawo Warte Poznania” to seria nieformalnych spotkań, których celem jest edukacja, podnoszenie świadomości prawnej obywateli, a także merytoryczna dyskusja na temat bieżących kwestii związanych z prawem.

Spotkanie odbędzie się już 13 lutego 2020 roku o godz. 19:00 w Inkubatorze Kultury „Pireus” w Poznaniu (Głogowska 35, 60-736 Poznań). Uczestnicy wydarzenia będą mieli możliwość zadawania pytań.

Projekt „Prawo Warte Poznania” został nagrodzony przez Parlament Samorządu Studentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu grantem Kowadło 2.0 oraz jest organizowany pod jego patronatem.

Autorem plakatu wydarzenia jest pan Grzegorz Puciato.

Sprawdź także

Dzień otwarty Notariatu

Dzień Otwarty Notariatu to najważniejsza inicjatywa społeczna samorządu notarialnego realizowana przez Krajową Radę Notarialną oraz …