Finansowanie pomostowe
Strona główna / Moja kancelaria / Suspensa cofnięta

Suspensa cofnięta

Ks. Wojciech Lemański – Dla mnie to zakończenie trudnego etapu w moim życiu i powrót do normalnej aktywności kapłańskiej.Będę mógł znów stanąć przy ołtarzu
Ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej, biskup Romuald Kamiński cofnął księdzu Wojciechowi Lemańskiemu karę suspensy oraz zezwolił na posługę w Archidiecezji Łódzkiej – ustaliło TOK FM. Od dzisiaj duchowny jest pod jurysdykcją ordynariusza łódzkiego, arcybiskupa Grzegorza Rysia. Według naszych informacji ks. Wojciech Lemański będzie pomagał w jednej z łódzkich parafii oraz kontynuował dotychczasową działalność w dialogu chrześcijańsko-żydowskim. Ks. Wojciech Lemański komentuje cofnięcie kary – Dla mnie to zakończenie trudnego etapu w moim życiu i powrót do normalnej aktywności kapłańskiej.
Bardzo się cieszę, że będę mógł znów stanąć przy ołtarzu, odprawiać msze święte i spowiadać ? komentuje duchowny, ale dodaje, że nie będzie udzielał wywiadów. Reklama ? Umówiliśmy się z księdzem arcybiskupem, że przez najbliższych kilka miesięcy będę zajmował się tym co dla mnie najważniejsze, czyli posługą kapłańską i pielęgnowaniem pamięci o polskich Żydach – powiedział ks. Lemański.
Wczoraj, podczas obchodów rocznicy pogromu w Jedwabnem ksiądz Wojciech Lemański był w stroju cywilnym, gdyż dekret biskupa Romulada Kamińskiego wchodzi w życie dzisiaj. Kto nałożył suspensę na ks. Wojciecha Lemańskiego? Karę suspensy nałożył na księdza Lemańskiego arcybiskup Henryk Hoser cztery lata temu, w sierpniu 2014 roku. Kara oznaczała zakaz noszenia stroju duchownego i wykonywania czynności kapłańskich. Kuria zarzucała ks. Lemańskiemu brak posłuszeństwa i postępowanie przynoszące kościelnej wspólnocie szkody i zamieszanie. W grudniu 2017 roku biskup Hoser przestał być ordynariuszem diecezji warszawsko-praskiej, tydzień temu wyjechał do Medjugorie na polecenie papieża Franciszka. Zastąpił go biskup Romuald Kamiński.

Sprawdź także

Polska nierządem stoi

Raport rządów prawa. Bodnar: W przypadku Polski od wielu lat trend jest negatywny, pokazujący stopniowe …