Najnowsze informacje
Finansowanie pomostowe
Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Światowa debata o ściganiu terroryzmu

Światowa debata o ściganiu terroryzmu

Prokurator Generalny Andrzej Seremet w dniach 27-29 kwietnia 2015 r. uczestniczył w odbywającej się w Paryżu międzynarodowej konferencji poświęconej zagadnieniom związanym ze ściganiem terroryzmu. Spotkanie zostało zorganizowane z inicjatywy Ministra Sprawiedliwości Francji Christiane Taubira w związku z ostatnimiatakami terrorystycznymi, zwłaszcza atakiem na redakcję tygodnika „Charlie Hebdo” w Paryżu.
Prokuraturę Generalną reprezentował również Dyrektor Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Zbigniew Górszczyk.Konferencja w Paryżu poświęcona zagadnieniom związanym ze ściganiem terroryzmu W konferencji wzięli udział prokuratorzy z całego świata, którzy zajmują się zagadnieniami związanymi ze zwalczaniem terroryzmu. Podczas obrad omówiono zagadnienia dotyczące zagrożeń wynikających zarówno z lokalnego jak i globalnego terroryzmu, współpracy międzynarodowej i udzielania wzajemnej pomocy prawnej w sprawach karnych.
Poruszono również tematykę związaną z nowymi trendami finansowania terroryzmu oraz powiązaniami pomiędzy zorganizowaną przestępczością a terroryzmem. Walka z terroryzmem jest głównym zadaniem dla organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości. Niezbędna jest współpraca międzynarodowa, wymiana dobrych praktyk i doświadczeń oraz współdziałanie na różnych płaszczyznach. Tylko wspólne wysiłki mogą przynieść realne efekty w płaszczyźnie zwalczania terroryzmu.
Wydział Informacji i Kontaktu z Mediami Prokuratury Generalnej

Sprawdź także

Eksperci są zażenowani

28 kwietnia TK zbada sprawę zawieszenia Izby Dyscyplinarnej przez TSUE – Adam Bodnar uzupelnia swoje …