Finansowanie pomostowe
Strona główna / Moja kancelaria / Szacunek dla B. Morawiec

Szacunek dla B. Morawiec

Wygrała proces ze Zbigniewem Ziobrą, może usłyszeć zarzuty. Prof. Marek Safjan, sędzia TS UE: wyrażam pełen szacunek dla odwagi sędzi Morawiec. Pani sędzia Beata Morawiec ma moje pełne poparcie i wsparcie, wyrażam pełną solidarność z jej postawą moralną – tak o byłej prezes Sądu Okręgowego w Krakowie, szefowej Stowarzyszenia „Themis” mówi w rozmowie z Onetem prof. Marek Safjan. Wczoraj okazało się, że prokuratura zamierza postawić sędzi zarzuty m.in. korupcji – na co ona sama zareagowała określeniem: „totalne bzdury”. Zdaniem prof. Safjana w sprawie sędzi Morawiec „trudno nie doszukiwać się związku między wygraniem przez nią sporu w I instancji z ministrem sprawiedliwości a oskarżeniami, które teraz są wobec niej kierowane” We wtorek Prokuratura Krajowa poinformowała, że zamierza postawić bylej prezes krakowskiego Sądu Okręgowego kilka zarzutów. To przywłaszczenie środków publicznych, działanie na szkodę interesu publicznego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, nadużycie uprawnień i przyjęcie korzyści majątkowej Czyny te są zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności. Sędzi najpierw trzeba uchylić immunitet Jako pierwszy poinformował o tym sprzyjający PiS portal wpolityce.pl, twierdzący że sędzia rzekomo miała przyjąć telefon od mężczyzny, którego sprawę sądziłaTo totalna bzdura – mówiła nam o zarzutach sędzia Morawiec.
Oskarżający sędzię Morawiec Marek B., który według portalu wpolityce.pl miał być „do niedawna kluczowym pracownikiem ważnego krakowskiego sądu”, siedzi w areszcie, z zarzutami dotyczącymi afery finansowej.
Więcej na onet.pl

Sprawdź także

Europejski sędzia, to ja

Nie mam się czego wstydzić. Czuję się sędzią europejskim, znam orzeczenia trybunałów luksemburskiego i strasburskiego. …