Najnowsze informacje
Finansowanie pomostowe
Strona główna / Szczypta soli / Szczucie pluszakiem

Szczucie pluszakiem

Posłanka Lewicy Beata Maciejewska otrzymała od fundacji Kai Godek białego pluszaka wraz z listem zachęcającym do poparcia projektu ustawy „Stop LGBT”. W odpowiedzi posłanka zwróciła się do internautów z prośbą o pomoc w znalezieniu tęczowych kreacji dla nowego misia. „Nie wierzę, że można wykorzystywać pluszowe zwierzęta do szczucia na ludzi” – podsumowała wymownie Maciejewska.

Jak informowaliśmy w naTemat, Fundacja Życie i Rodzina Kai Godek złożyła w sierpniu w Sejmie projekt ustawy „Stop LGBT”. Działaczka ruchów pro life dąży do tego, aby wprowadzić do polskiego prawa między innymi „zakaz propagowania orientacji seksualnych innych niż heteroseksualizm”. Co to oznacza w praktyce? Jeżeli ustawa wejdzie w życie, nie będzie można organizować na przykład parad i marszów równości.
Posłanka Beata Maciejewska poinformowała w czwartek na Facebooku, że otrzymała list od fundacji Kai Godek zachęcający do poparcia projektu ustawy anty-LGBT, a wraz z listem otrzymała pluszowego misia.
„Miś symbolizuje ofiarę pedofilii, a w liście opisujemy, jak bardzo cierpią dzieci wykorzystane przez przedstawicieli homolobby. Sprawa jest niezwykle istotna, bo krzywda dzieci to nie przelewki” – wyjaśniała symbolikę pluszaka Kaja Godek.
Maciejewska skomentowała sprawę krótko. „Biały miś wysłany wraz z listem o poparcie absurdalnej ustawy anty-LGBT do wszystkich posłów i posłanek, aby przypominać im o ofiarach nieistniejącego 'homolobby’. Nie wierzę, że można wykorzystywać pluszowe zwierzęta do szczucia na ludzi” – napisała posłanka Lewicy na Facebooku.

Beata Maciejewska zaapelowała też do internatów o pomoc w ubraniu misia. „Miś od Kai Godek czeka na sojuszników i sojuszniczki! I ich super kreacje, w których będzie mógł dumnie pełnić rolę Głównego Pluszaka mojego biura poselskiego. Pięknie proszę więc o przysyłanie dla niego kolorowych ubranek” – dodała. Pod wpisem posłanki błyskawicznie pojawiły się propozycje uszycia kreacji dla misia.
Źródło: naTemat.pl

Sprawdź także

Zagłuszony protest

Kataryna: Władza hoduje regularne bojówki. Zagłuszanie za pomocą sprzętu nagłaśniającego, kupionego tituszkom Bąkiewicza przez władzę, …