Najnowsze informacje
Finansowanie pomostowe
Strona główna / Szczypta soli / Szczyt podłości

Szczyt podłości

Bogusław Stanisławski zareagował na komentarz Krystyny Pawłowicz pod zdjęciem, na którym stoi z tabliczką z napisem „Konstytucja” zawieszonym u szyi. „Kto szukałby definicji na określenie szczytu podłości, odsyłam do haniebnego komentarza pod moim zdjęciem” – napisał.

W mediach społecznościowych po Marszu Niepodległości pojawiło się zdjęcie Bogusława Stanisławskiego, działacza społecznego, obrońcy praw człowieka i założyciela Amnesty International w Polsce. Na fotografii mężczyzna stoi z tabliczką z napisem „Konstytucja” oraz Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, który otrzymał w 2011 roku, zawieszonymi u szyi.Zdjęcie to dostrzegła i skomentowała Krystyna Pawłowicz, posłanka PiS. „Co oni z tego starszego człowieka zrobili …? Zamiast nakarmić i odprowadzić do domu,to ledwo stojącemu na zimnie starszemu człowiekowi zawiesili jakiś śmieć na szyi by publicznie poniżał sam swą godność… Pewnie robi to za jakieś marne grosze… Łobuzy!” – napisała.

Krystyna Pawłowicz pisała o śmieciu na szyi. Bohater zdjęcia odpowiada posłance PiS
„Pogarda zawarta w tym komentarzu nie jest w stanie mnie obrazić, (…) ale obraża najwyższe prawo Rzeczypospolitej, Konstytucję i pamięć odzyskania przez polskie państwo niepodległego bytu” – komentuje założyciel Amnesty International w Polsce Bogusław Stanisławski.
Tym „starszym człowiekiem” jest pierwszy szef Amnesty International w Polsce Bogusław Stanisławski. Jak wyjaśnia, zdjęcie zostało zrobione naprzeciwko pochodu narodowców z biało-czerwonymi flagami, falangami oraz symbolami włoskiej faszystowskiej Forza Nuova. Bogusław Stanisławski tego dnia miał przewieszony przez szyję niewielki plakat z napisem „Konstytucja” oraz order Polonia Restituta.
Bogusław Stanisławski tłumaczy, że przez kilka dni był poza domem i dopiero teraz reaguje na „zamieszanie w sieci”. „Kto szukałby definicji na określenie szczytu podłości, odsyłam do haniebnego komentarza pod moim zdjęciem, skreślonego na Twitterze, autorstwa p. Krystyny Pawłowicz” – stwierdza założyciel Amnesty International w Polsce.

Bogusław Stanisławski witany podczas kongresu RPO

Dodaje, że „pogarda zawarta w tym komentarzu nie jest w stanie go obrazić”. Za to daje świadectwo o Krystynie Pawłowicz, która „obraża najwyższe prawo Rzeczypospolitej, Konstytucję, pamięć odzyskania przez polskie państwo niepodległego bytu, bowiem zelżone odznaczenie nosi nazwę 'Polonia Restituta'”.

Bogusław Stanisławski zaznacza, że nie adresuje swojego komentarza w tej sprawie do Krystyny Pawłowicz, bo „jakakolwiek interakcja wydaje się odrażająca”. Jednocześnie zauważa, że komentarz posłanki PiS „nobilituje poprzez znalezienie się w gronie wspaniałych osób, które pozostaną na zawsze zapisane złotymi literami w polskiej historii, a których godność zdążyła swoimi słowami znacznie wcześniej podeptać”.
W dalszej części komentarza na skwerwolnosci.eu Bogusław Stanisławski podziękował wszystkim, którzy wyrazili swoje wsparcie. Na tej liście, poza przyjaciółmi, znalazł się Jerzy Owsiak, który zareagował na wpis Krystyny Pawłowicz. Na liście jest też mecenas Jackowi Dubois, który zadeklarował pomoc prawną. Bogusław Stanisławski wymienił też rzecznika praw obywatelskich Adama Bodnara oraz obecną szefową Amnesty International w Polsce Draginja Nadażdin.

Sprawdź także

Zagłuszony protest

Kataryna: Władza hoduje regularne bojówki. Zagłuszanie za pomocą sprzętu nagłaśniającego, kupionego tituszkom Bąkiewicza przez władzę, …