Najnowsze informacje
Strona główna / Szczypta soli / Szczyty hipokryzji

Szczyty hipokryzji

Pogarda dla prawa i Polaków ( oczywiście tych drugiego i trzeciego sortu) osiągnęła szczytów arogancji i buty. Wyraźne przesłania dyplomatów Unii Europejskiej, które nakazują ( używając języka dyplomatów: dają do zrozumienia) natychmiastowe opublikowanie wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie tzw. ?ustawy naprawczej TK“ oraz zaprzysiężenie przez prezydenta Andrzeja Dudę trzech sędziów wybranych przez Sejm minionej kadencji, będący, jakby nie było także podlegający suwerenowi, czyli Narodowi ? są przez Nadprezesa i jego sługusów pomijane i i ignorowane.
Oto Jarosław Kaczyński mówi: „Powstaje podejrzenie, że nie chodzi o żaden Trybunał, ale o to, że w Polsce jedni ludzie mają prawo rządzić, a innym się tego prawa odmawia. To musi ocenić zespół powołany w tej sprawie. Na zakończenie jego pracy zostanie przedłożony Sejmowi projekt zmiany ustawy o Trybunale. Będzie on uwzględniał to, co zostało zaproponowane przez Komisję Wenecką” – zapowiedział prezes PiS. ? O tym, że Komisja Wenecka jest zaniepokojona zamachem PiS- u na demokrację, ani słowa.
Wtóruje mu Zbigniew Ziobro, który wpierw groził sędziom palcem aby za chwilę oświadczyć:“ Nigdy nie będę uczestniczył w łamaniu Konstytucji RP ani tego aprobował. Dlatego ? mimo przysługujących mi jako Prokuratorowi Generalnemu uprawnień ? nie będę zajmował stanowiska w sprawach, które sędziowie Trybunału Konstytucyjnego, zgodnie z zarządzeniem prezesa TK, rozpoznają wbrew regulacjom dotyczącym wyznaczania terminów rozpraw i posiedzeń oraz składu orzekającego. Byłoby to usankcjonowaniem działań sprzecznych z ustawą o Trybunale Konstytucyjnym, a przez to z konstytucją.(…) Insynuowanie mi gróźb odbieram jako cyniczną próbę budowania wokół siebie atmosfery zagrożenia i niebezpieczeństwa, którą już od pewnego czasu podejmuje prezes Rzepliński. (…) Jeśli Pan Prezes Andrzej Rzepliński ma prawdziwe, a nie fikcyjne powody do obaw o swoje bezpieczeństwo, to powinien powiadomić o tym prokuraturę i odpowiedzialnego za policję ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. ?
Co robić? Tego chyba nie wie nikt. Młyny sprawiedliwości mielą powoli, ale w końcu ziarna Kłamstwa, Nienawiści, Pogardy i Koryta zostaną zmiażdżone w żarnach Prawdy i Prawa.

Sprawdź także

Tako rzecze prokurator

Na internetowej stronie Trybunału Julii Przyłębskiej ukazało się kuriozalne oświadczenie Bogdana Święczkowskiego, sędziego Trybunału, który …