Finansowanie pomostowe
Strona główna / Szczypta soli / Szczyty podłości

Szczyty podłości

Obrzydliwe, okrutne i całkowicie pozbawione empatii. Trudno znaleźć słowa, które w pełni określiłyby komentarz „obrończyni życia”, Kai Godek, po tragedii, która wydarzyła w Turzanach. Działaczka mogła przy tej okazji poruszyć palący temat problemów psychiatrycznych, a zamiast tego przesunęła uwagę na… aborcję.

Matka zabiła dwójkę dzieci i próbowała popełnić samobójstwo. Do tragedii doszło we wsi Turzany. Kaja Godek skomentowała to wydarzenie. Napisała, że tak wygląda „aborcjonizm w pigułce”.
Wiele osób oburzył ten pozbawioniony empatii i okrutny komentarz. Zebrałam najważniejsze fakty o depresji i samobójstwach, żeby przypomnieć, że mamy ważniejszy problem niż światopoglądowe przepychanki.
Trudno w ogóle znaleźć cenzuralne określenie na osobę, która pod płaszczem „walki o prawo do życia” komentuje wydarzenia we wsi Turzany słowami: „Pani chciała mieć „wybór, nie zakaz”. Zabiła dwójkę swoich dzieci – 2-latka i 5-latka. Aborcjonizm w pigułce”.

Żerowanie na ludzkim dramacie
To nie będzie felieton o aborcji, bo nie tego dotyczy ta sprawa. Podciąganie takiego zdarzenia pod narrację pasującą do swojego światopoglądu, jest zwyczajnie paskudne.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kobieta, która zabiła swoje dzieci, próbowała popełnić samobójstwo i leczyła się psychiatrycznie. Depresja to długo bagatelizowana choroba, która w ostatnich latach szczególnie brutalnie o sobie przypomina. I to jest wątek tej historii, który powinien być wałkowany wszędzie.
Depresja nie dyskryminuje. Dotyczy ludzi w każdym wieku, niezależnie od poglądów, płci, koloru skóry, orientacji, miejsca zamieszkania. Miliony osób każdego dnia walczą, by żyć.
Komentarz Kai Godek to brak szacunku dla rodziny tej kobiety, dla jej męża i dla milionów chorych. Tymi kilkoma słowami działaczka udowodniła, że wcale nie jest za życiem. Stała się figurą, która skupia w sobie nienawiść, fanatyzm i zapatrzenie w swoją wizję. To szalenie niebezpieczne i bardzo żałuję, że nadal takie osoby stanowią dla jakiejkolwiek grupy autorytet.
Więcej na portalu: natemat.pl, autor Alicja Cembrowska

Sprawdź także

Obajtek beatyfikowany???

Abp Skworc podziękował Orlenowi. Słowa arcybiskupa Wiktora Skworca nt. przejęcia spółki Polska Press przez PKN …