Najnowsze informacje
Finansowanie pomostowe

Szef Iustitii #VogueHope

Jednym z najważniejszych celów, jakie sobie stawiamy jako sędziowie, jest wychodzenie z naszej „bańki” – rozmawianie z ludźmi, bycie bliżej, próba mówienia o praworządności i o tym dlaczego jest ważna, nieprawniczym językiem. Także do tych, którzy nie interesują się na co dzień kwestiami publicznymi.
Z wielką radością bierzemy udział w projektach, które nam pomagają mówić inaczej i być w nowych miejscach. Tym razem wzięliśmy udział w projekcie szczególnym – światowej akcji kultowego magazynu Vogue. Każdy wrześniowy numer „Vogue’a”, tzw. September Issue, jest szczególny. To w nim pojawiają się zawsze prognozy trendów na cały kolejny rok. W tym roku jego wyjątkowość opiera się jednak na czymś innym niż dotychczas. Po raz pierwszy w 128-letniej historii magazynu wszystkie 26 edycji na świecie zjednoczyło się wokół tematu nadziei. #VogueHope
W specjalnym portfolio @Vogue Polska prezentuje portrety 41 osobowości ze świata kultury, nauki i aktywizmu, które inspirują do działania i dają nadzieję na lepsze jutro. Wśród osób zaproszonych przez Redakcję do rozmowy o tym, co daje nadzieję, znalazł się Krystian Markiewicz, Prezes Stowarzyszenia Iustitia.

Obok niego w Vogue pojawią się m.in. Jurek Owsiak, Andrzej Bargiel, Joanna Kulig, Joanna Mytkowska, Magdalena Różdżka, Adam Bodnar, Maciej Musiałowski, Hanna Wróblewska, Marek Niedźwiecki, Grzegorz Damięcki, Karol Radziszewski, Draginja Nadażdin, Marek i Tomasz Sekielscy, Natalia Przybysz, Marta Dymek czy Ewa Łętowska.

Do udziału w sesji okładkowej polskiej edycji zaproszono aktywistkę Biankę Nwolisę. Zdjęcie z transparentem „Stop Calling Me Murzyn”, które podczas demonstracji pod ambasadą amerykańską w Warszawie zrobił jej Rafał Milach, stało się symbolem protestu i walki o podstawowe wartości.

Droga Redakcjo @Vogue Polska, @Philip Niedenthal (https://www.facebook.com/philip.niedenthal) @Hania Rydlewska (https://www.facebook.com/hania.rydlewska) – dziękujemy za to, że mówicie o rzeczach ważnych i że pomagacie budować mosty między światami. Nam nadzieję dają ludzie tacy jak Wy – ludzie, którym zależy.

Wrześniowy numer 'Vogue
Polska’ będzie dostępny już od czwartku, 3.09. Zapraszamy do lektury!

Sprawdź także

Nie, dla politycznego knebla

Stanowisko Zarządu Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia” z dnia 19-12-2021 w sprawie przyjęcia przez Sejm tzw. …