Najnowsze informacje
Strona główna / Szczypta soli / Szokujący wyrok

Szokujący wyrok

Winny. Po trzech latach procesu sędzia Monika Maciejewska ? Banasiak z Łodzi, skazała 36-letniego mieszkańca tego miasta za to, że klepnął w pupę 11-letnią dziewczynkę. Sędzia uznała go winnym pedofilii i skazała na 2 lata więzienia ( zawieszając wykonanie wyroku na 4 lata), orzekając kuratora i nakaz leczenia psychiatrycznego. Mężczyzna leczy się od urodzenia, jest bowiem upośledzony umysłowo.

Przed kilkoma tygodniami pisałem o wyroku sądu z Krakowa, który uniewinnił lekarkę od zarzutu wyłudzenia pieniędzy, bo wypisywała gratisowe recepty ludziom ubogim. Sąd nie dopatrzył się wówczas zamiaru popełnienia przestępstwa, a jedynie dobrego serca pani doktor. Przestępstwo można popełnić tylko wtedy, kiedy się je zaplanuje ( poza wypadkami przestępstw nieumyślnych lub przez zaniedbanie) i zrealizuje.
Czy upośledzony umysłowo mężczyzna cokolwiek zaplanował, czy miał jakąkolwiek przyjemność erotyczną z tego, że dotknął pupy dziewczynki. Jego opiekunowie z fundacji ?Jaś i Małgosia? którzy go znają od lat twierdza, że ich podopieczny nie wie nawet, co to jest pedofilia. Spontanicznie wyraża swoją radość przytulając się do innych, on nawet nie wie co to jest sex. Czy klepnięcie 11-letniej dziewczynki w pupę przez dorosłego człowieka, intelektualnie stojącego niżej, aniżeli dziecko, jest przestępstwem? Zdaniem lekarzy nie. Biegli psychiatrzy, którzy badali 36-latka orzekli, że ma on w znacznym stopniu upośledzoną zdolność rozpoznania własnych czynów i kierowania swoim postępowaniem. Pozostaje cały czas pod stała opieką, a klepnięcie dziewczynki w pupę w kolejce do kasy w supermarkecie, nie miało podtekstów erotycznych.
Zachowanie takie można potraktować jak zabawę dzieci. Prokuratura go jednak oskarżyła, a sąd skazał. Niepojęte. W szoku są jego opiekunowie, w szoku jest fundacja ?Jaś i Małgosia; w szoku rzecznik osób upośledzonych Ewa Ściborska. Wyrok wydał sąd rejonowy, miejmy nadzieję,że sąd drugiej instancji w mieście Łodzi udowodni,że polskie prawo karze tylko przestępców świadomych swoich czynów.

Sprawdź także

Antysemici z PiS

Europoseł Grzegorz Braun, były premier Mateusz Morawiecki i byli ministrowie z jego rządu Piotr Glińśki …