Finansowanie pomostowe

Tęcza nie obraża papieża

Papież Franciszek spotkał się z rodzicami osób LGBT. Padły ważne słowa

  • Nie wyobrażałem sobie, że dojdziemy do takiego etapu, czyli że zgromadzimy się na audiencji z papieżem Franciszkiem – powiedział jeden z członków włoskiego stowarzyszenia „Tenda di Gionata”. Należą do niego m.in. rodzice osób LGBT. Słowa ojca świętego poruszyły uczestników spotkania.
    LGBT.
  • Bóg kocha wasze dzieci, ponieważ są one dziećmi Boga – powiedział papież Franciszek podczas spotkania z rodzicami osób homoseksualnych. W środę ok. 40 członków stowarzyszenia „Tenda di Gionata” przyjechało do Watykanu – podała KAI.

Wiceprzewodnicząca organizacji Mara Grassi powiedziała papieżowi, że razem z pozostałymi rodzicami chce, by „Kościół mógł zmienić spojrzenie na ich dzieci, nie wykluczając ich, ale przyjmując je w całej pełni”

Papież Franciszek miał powiedzieć, że „Kościół nie wyklucza ich, ponieważ gorąco je kocha”. Ojciec święty przyjął również prezenty: tęczową koszulkę ze słowami z 1. Listu św. Jana: „w miłości nie ma lęku” oraz książkę ze świadectwami osób homoseksualnych.

  • Nie wyobrażałem sobie, że dojdziemy do takiego etapu, czyli że zgromadzimy się na audiencji z papieżem Franciszkiem – powiedział jeden z członków włoskiego stowarzyszenia po audiencji w Watykanie.

Sprawdź także

Policja może nadal bić

Żeby biło się lepiej. Nie będziesz miał prawa do adwokata zaraz po zatrzymaniu przez policję”Przepisy …