Najnowsze informacje
Finansowanie pomostowe
Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Puchar znów dla Adwokatów

Puchar znów dla Adwokatów

Wznowienie tradycji rozgrywania co roku Meczu Piłkarskiego Adwokaci- Sędziowie zakończyło się szczęśliwie dla Palestry, albowiem pokonali rywali z Temidy 4:1 (2:0)

Prezes Sądu Okręgowego w Poznaniu Krzysztof Lewandowski wręcza Puchar kapitanowi zwycięskiej drużyny, adwokatowi Adamowi Bajonowi

Mecz w tym roku miał specjalną oprawę. Przed pierwszym gwizdkiem arbitra zmagań , oddano hołd zmarłemu dziekanowi ORA w Poznaniu Andrzejowi Reicheltowi, który był wieloletnim zawodnikiem drużyny adwokatów a jako dziekan rozwinął i nadał splendoru cyklowi rozgrywek oraz sędziego Marka Góreckiego z Sądu Apelacyjnego w Poznaniu. Pamięć obu prawnikom oddano odgrywając na trąbce „Ciszę”

Drużyna sędziów

Większość adwokatów i sędziów to młodzi ludzi, toteż organizator rozgrywek pomyślał o ich latoroślach organizując specjalne kąciki zabaw. Można bylo dotknąć wielkiej bańki mydlanej, wziąć udział w grach zręcznościowych i osłodzić życie watą cukrowa. Niestety nie dopisała pogoda. Piłkarzom to specjalnie nie przeszkadzało, bo grali w hali. W tym czasie ich żony, przyjaciółki i znajomi mogli dopingować piłkarzy.

Zwycięska drużyna adwokatow

Bramki dla adwokatów zdobywali Grzegorz Mania, Maciej Woźniak i Wiktor Kapłon, który popisał się dwoma celnymi strzałami; dla sędziów honorowego gola zdobył Grzegorz Skierś.

Za rok wielki rewanż. Zgodnie z tradycją w czerwcu i na otwartym boisku.

Adwokaci nie ukrywali radości

Oto zapis Meczu w teleobiektywie adwokata Tomasza Słabego:

Temida i Palestra na murawie

Od prawie pięciu dekad co roku poznańscy adwokaci i sędziowie, zawsze w czerwcu, rozgrywają mecz piłkarski o Puchar Prezesa Sądu Sądu Okręgowego w Poznaniu. W roku 2020 i 2021 rozegranie meczów z uwagi na epidemię koronawirusa nie było możliwe. Tradycja jednak zostanie podtrzymana.


W piątek 24 września o godzinie 17 na boisku przy ulicy Margonińskiej w Poznaniu zostanie rozegrany doroczny piłkarski pojedynek.

Zarówno sędziowie jak i adwokaci zapewniają, że Puchar znów będzie ozdobą ich korporacji prawniczych.

Sprawdź także

PiS nie uznaje TS UE

„Znieważyła, nazywając dublerem”. Sędzia ma dyscyplinarkę za powołanie się na wyrok Trybunału w Strasburgu Łukasz …