Najnowsze informacje
Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Terminy egzaminów na aplikacje

Terminy egzaminów na aplikacje

Egzaminy konkursowe na aplikacje prawnicze odbędą się 24 września o godzinie 11.Aplikacja Komornicza: dokumenty trzeba złożyć w Poznaniu, ul. Głęboka 4, kod 61-553. Izba obejmuje obszar właściwości izb komorniczych w Poznaniu, we Wrocławiu, w Gdańsku oraz Szczecinie, Termin do złożenia zgłoszenia o przystąpieniu do egzaminu konkursowego na aplikację komorniczą upływa w dniu 5 sierpnia 2011 r. Opłata egzaminacyjna wynosi 693,00 zł.
Aplikacja Notarialna: Zgłoszenie o przystąpieniu do egzaminu wstępnego należy złożyć w siedzibie właściwej komisji kwalifikacyjnej, które mieszczą się w siedzibach rad izb notarialnych: w Poznaniu,ul. Piękna 41, kod 60-589, dla obszaru właściwości izb notarialnych w Łodzi, Poznaniu i Szczecinie; Termin do złożenia zgłoszenia o przystąpieniu do egzaminu wstępnego na aplikację notarialną upływa w dniu 10 sierpnia 2011 r. i nie podlega przywróceniu. Opłata za egzamin wstępny wynosi 693,00 zł.
Aplikacja radcowska: Zgłoszenie o przystąpieniu do egzaminu wstępnego na aplikację radcowską należy złożyć w siedzibie komisji kwalifikacyjnej, na obszarze właściwości właściwej rady okręgowej izby radców prawnych w: Poznaniu, ul. Chwaliszewo 69, kod 61-105, obejmującej swym zasięgiem działania powiaty: gnieźnieński, gostyński, grodziski, jarociński, kaliski, kępiński, kolski, koniński, kościański, krotoszyński, leszczyński, nowotomyski, obornicki, ostrowski, ostrzeszowski, pleszewski, poznański, rawicki, słupecki, szamotulski, śremski, średzki, turecki, wieruszowski i wrzesiński i miasta na prawach powiatu: Kalisz, Konin, Leszno i Poznań; Termin do złożenia zgłoszenia o przystąpieniu do egzaminu wstępnego na aplikację radcowską upływa w dniu 10 sierpnia 2011 r. i nie podlega przywróceniu. Opłata za egzamin wstępny wynosi 693,00 zł .
Aplikacja adwokacka: Zgłoszenie o przystąpieniu do egzaminu wstępnego na aplikację adwokacką należy złożyć w siedzibie komisji kwalifikacyjnej, na obszarze właściwości właściwej okręgowej rady adwokackiej w: Poznaniu, ul. Konopnickiej 15, kod 60-771, obejmującej swym zasięgiem działania powiaty: chodzieski, czarnkowsko-trzcianecki, gnieźnieński, gostyński, grodziski, jarociński, kępiński, kaliski, kolski, koniński, kościański, krotoszyński, leszczyński, międzychodzki, nowotomyski, obornicki, ostrowski, ostrzeszowski, pilski, pleszewski, poznański, rawicki, słupecki, szamotulski, śremski, średzki, turecki, wałecki, wągrowiecki, wieruszowski, wrzesiński, złotowski i miasta na prawach powiatu: Kalisz, Konin, Leszno, Poznań. Termin do złożenia zgłoszenia o przystąpieniu do egzaminu wstępnego na aplikację adwokacka upływa 10 sierpnia 2011 r. i nie podlega przywróceniu. Opłata za egzamin wstępny wynosi 693,00 zł.
Szczegółowe informacje na stronach Ministerstwa Sprawiedliwości

Sprawdź także

Fakty i mity o Komornikach

Komornik sądowy – postrzeganie społeczne a rzeczywistość prawna Adw. Przemysław Rosati, prezes NRA, wziął udział …