Testy DNA u 900 mężczyzn

Niemcy chcą rozwiązać sprawę morderstwa dziewczynki sprzed 23 lat. Claudia Ruf została zgwałcona i uduszona. Teraz niemieccy śledczy rozpoczęli w sobotę pobieranie próbek DNA od około 900 mężczyzn w miasteczku Grevenbroich w Nadrenii Północnej-Westfalii. Ich celem jest rozwiązanie sprawy morderstwa 11-letniej dziewczynki sprzed 23 lat.

11-letnia Claudia Ruf z Grevenbroich, koło Duesseldorfu, została zgwałcona i uduszona w maju 1996 roku. Jej oblane benzyną i częściowo zwęglone zwłoki znaleziono 70 km od miejsca zamieszkania w Euskirchen niedaleko Bonn. Policji dotychczas nie udało się znaleźć mordercy
W 2010 roku śledczy przeprowadzili test DNA wśród 350 mężczyzn z rodzinnej miejscowości Claudii. Nie przyniosło to jednak żadnego rezultatu. Ponieważ od tamtego czasu techniki badań kryminalistycznych zostały udoskonalone, tym razem policja wysłała wezwanie do oddania próbek do około 900 mężczyzn z Gravenbroich, którzy w chwili zabójstwa Claudii mieli od 14 do 70 lat. Jeśli wśród badanych mężczyzn znajdzie się choćby krewny sprawcy, może to do niego doprowadzić. W sobotę – w pierwszym terminie – w lokalnej szkole podstawowej, gdzie prowadzono testy, stawiło się około 480 osób. Ojciec Claudii, Friedhelm Ruf, nagrał wideo, w którym apelował o oddawanie próbek DNA. – Po ponad 23 latach istnieje duża szansa na ustalenie tego, co spotkało moją córkę. Winny zbyt długo ukrywał się przed nami wszystkimi – powiedział (http://www.tvn24.pl)

Sprawdź także

Rząd reaktywuje KRS

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa Rada Ministrów przyjęła …