Strona główna / Szczypta soli / Też możesz pomóc

Też możesz pomóc

Czy wiesz, że handel bananami i kośćmi dinozaurów jest lepiej uregulowany niż rynek handlu bronią? Pyta i to wcale nie retorycznie Amnesty International Teraz mamy wyjątkową okazję aby to zmienić. Możemy uratować setki tysięcy osób, które co roku giną w wyniku niekontrolowanego handlu bronią – ale potrzebujemy Twojego wsparcia. W zeszłym roku, siły zbrojne w Egipcie, Syrii, Bahrajnie i innych państwach Afryki Płn. odpowiedziały przy użyciu siły na pokojowe demonstracje, zabijając co najmniej 8 000 osób. Było to możliwe dzięki transferom broni do tego regionu ze Stanów Zjednoczonych, Rosji, Wielkiej Brytanii i Francji, ponieważ państwa te przedłożyły własne zyski nad prawa człowieka.
Zaledwie te cztery kraje, jak również Niemcy i Chiny, produkują i dostarczają aż 74% światowej broni. Obecnie nie istnieje żaden sposób na to, aby kontrolować transfer i sprzedaż broni pomiędzy państwami.
Już niedługo może się to zmienić. W lipcu państwa należące do ONZ będą negocjować globalny Traktat o Handlu Bronią. Zadaniem Amnesty International jest przekonanie jak największej liczby rządów do uchwalenia takiego traktatu, który pozwoliłby na zatrzymanie dostaw broni do rąk dyktatorów i tyranów. Dlatego AI potrzebuje Twojej pomocy.
CO MOŻESZ ZROBIĆ ?
1. Podpisz naszą globalną petycję o uchwalenie efektywnego Traktatu o Handlu Bronią: http://amnesty.org.pl/bron-pod-kontrola/
2. Dołącz do naszego wydarzenia na Facebooku i zaproś znajomych aby zwiększyć zasięg naszej kampanii: http://on.fb.me/HaqB2S Więcej informacji o Traktacie o Handlu Bronią: http://amnesty.org.pl/amnesty_blog/?p=442

Sprawdź także

Czy inwalidzi zagłosują

Nadal nie wszystkie lokale wyborcze są w pełni dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami  Przed …