Strona główna / Aktualności / To będzie coroczny turniej

To będzie coroczny turniej

O Pierwszych Otwartych Mistrzostwach Tenisa Ziemnego Prawników i Pucharze ufundowanym przez Dziekana OIRP w Poznaniu mówi jeden z organizatorów- aplikant radcowski 2. roku Marianna Valirakis. Mistrzostwa zostaną rozegrane w sobotę 11 sierpnia oraz w niedzielę 12 sierpnia na kortach tenisowych „Olimpia” w Lasku Golęcińskim.


– Turniej tenisowy dla prawników, mogących zdobyć puchar ufundowany przez dr Krystynę Babiaka, dziekana Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu stał się punktem oficjalnych obchodów XXX-lecia samorządu radcowskiego. Jak do tego doszło?

– Pomysł zorganizowania turnieju tenisowego zrodził się rok temu, kiedy zaczęłam grać w tenisa ziemnego. Początkowo miał to być turniej dla aplikantów radcowskich, ale po rozmowach z moim kolegą – aplikantem radcowskim Jeremim Mazanym, który zgodził się zorganizować ze mną te mistrzostwa, a także zainteresowaniu ze strony Okręgowej Izby Radców Prawnych, stanęło na formule otwartego turnieju dla wszystkich prawników. Sam turniej stał się jednym z punktów oficjalnych obchodów trzydziestolecia samorządu radców prawnych.
Przejdźmy do samego turnieju. Ilu będzie uczestników?
-Zgłosiło się ponad 50 osób. Uważam, że jak na turniej organizowany pierwszy raz, jest to bardzo duża liczba. Mamy trzy kategorie wiekowe, i w każdej z nich będzie grało prawie 20 osób. Ponadto przewidziany jest także debel mężczyzn. Na kortach grać będą radcowie prawni, adwokaci, notariusze oraz sędziowie, jak również aplikanci różnych korporacji oraz absolwenci studiów prawniczych. W imprezie bowiem może uczestniczyć każdy absolwent prawa.
Turniej odbędzie się niezależnie od pogody?
– Na wszelki przypadek zarezerwowaliśmy także korty kryte, ale jestem przekonana, że naszemu turniejowi będzie towarzyszyć wspaniała letnia pogoda.
– Czy będą inne atrakcje, poza sportowymi emocjami?
– Na pewno nikt nie będzie się nudzić. Na minikortach pod okiem trenera, pierwsze kroki w tenisie będą mogły poznawać dzieci. Także dorośli, którzy dotąd nie trzymali w ręku rakiety tenisowej, będą to mogli uczynić, również w towarzystwie doświadczonych tenisistów. Firma Karlik- autoryzowany dealer Volvo i jeden ze sponsorów, ufundowała samochód na weekend. Ten, kto wylosuje nagrodę, będzie mógł przez cały weekend pojeździć dowolnie wybranym modelem Volvo. Jeżeli będzie sprzyjać szczęście, być może do Sierakowa, gdzie firma Olandia funduje w swoim kompleksie hotelowo ? wypoczynkowym obiadokolację wraz z noclegiem, dla dwóch osób. Natomiast, po rozgrywkach, zapraszamy uczestników i kibiców do SQ Klub w Starym Browarze, gdyż turniej ma na celu nie tylko rywalizację sportową, ale również być polem do integracji i spotkań.
Mają swój turniej adwokaci, mają sędziowie. Być może turniej radców prawnych doprowadzi do utworzenia takiego Prawniczego Poznańskiego Szlema…
– Kto wie. Z całą pewnością chcemy zorganizować ten turniej w przyszłym roku i w dalszych latach. Chciałabym aby Otwarte Mistrzostwa Prawników w Tenisie Ziemnym o Puchar Dziekana OIRP w Poznaniu stały się imprezą cykliczną. Z tego co wiem, taka jest też intencja Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu.
X X X
W rubryce ?Korporacje prawnicze? podajemy szczegółowy program Turnieju.

Sprawdź także

Laur AI dla A.Jędrzejczyk

Nagrodę medialną Amnesty International – Pióro Nadziei za rok 2022 otrzymała Agnieszka Jędrzejczyk, dziennikarka OKO.press, …