Najnowsze informacje
Strona główna / Listy / To dobry pomysł

To dobry pomysł

Spór wokół wyjazdu Anny Fotygi i Antoniego Macierewicza do Stanów Zjednoczonych przybiera na sile. Dziwię się, że ?poprawny? zamieścił taki dziwny list pana Szamotulskiego, który chce wybitnych Polaków postawić przed Trybunał Stanu.

Przytoczę słowa Zuzanny Kurtyki, żony tragicznie zmarłego Janusza Kurtyki, prezesa Instytutu Pamięci Narodowej, która mówi, że wyjazd Macierewicza i Fotygi do USA to dobry pomysł. To także inicjatywa Stowarzyszenia Rodzin „Katyń 2010” – zaznacza. Według Zuzanny Kurtyki, inicjatywa ta ma na celu informowanie i zabieganie o poparcie światowej opinii publicznej różnych krajów dla petycji, którą przedstawiła premierowi Donaldowi Tuskowi. Domaga się w niej powołania międzynarodowej komisji śledczej, która pomogłaby Polsce w wyjaśnieniu tragedii smoleńskiej.
Donald Tusk w odpowiedzi na petycję stwierdził, że nie widzi sensu i konieczności powoływania takiej międzynarodowej komisji. Trudno się więc dziwić, że rodziny ofiar zabiegają o rzetelne wyjaśnienie tej sprawy i dalej będą o to zabiegać gdzie indziej – powiedziała wdowa. Nic dodać nic ująć.
Danuta Kozłowska, Poznań

Sprawdź także

Mediacje z mediatorami

Otwarty dialog na rzecz mediacji – Ministerstwo Sprawiedliwości rozpoczyna współpracę ze środowiskiem mediacyjnym Ministerstwo Sprawiedliwości …