Finansowanie pomostowe
Strona główna / Moja kancelaria / To „pisowski” knebel

To „pisowski” knebel

Giertych znalazł dokumenty obciążające najważniejsze osoby w państwie – powiedział mecenas Jacek Dubois.
Roman Giertych został zatrzymany w związku ze sprawą działania na szkodę spółki Polnord S.A., notowanej na Giełdzie. Prokuratura przedstawiła mu zarzuty w czasie, gdy Giertych przebywał na oddziale neurochirurgii Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego w Warszawie. Mec. Dubois twierdzi, że podczas spotkania z prokuratorem polityk był nieprzytomny. „Pan mecenas podłączony był do aparatury podtrzymującej życie, odwrócony tyłem. Pani prokurator odczytała śpiącej lub nieprzytomnej osobie zarzut” – relacjonował Dubois.
Jest to złamanie nie tylko polskiego prawa, ale Konwencji Praw Człowieka, a konkretnie artykułów o zakazie tortur i nieludzkiego traktowania – komentuje mecenas.
I dodaje – „Przepraszam za emocje, ale jestem jego przyjacielem i takie rzeczy są poza moją wyobraźnią. Jesteśmy w dziczy, marzę, żeby się obudzić i wydostać z tego snu”.
Mec. Dubois stwierdził, że śledztwo ma związek z ich ostatnią rozmową telefoniczną, odbytą w środę wieczorem, podczas której Giertych stwierdził, że „znalazł dokumenty pochodzące od najważniejszej osoby w państwie, świadczące o tym, że ingerowała ona w działania przeciwko Leszkowi Czarneckiemu”.
Obecnie nie ma z chorym kontaktu, jest nieprzytomny lub w półśnie i nie rozpoznaje ludzi – opisuje mecenas. Żona, Barbara Giertych, na Twitterze poinformowała, że wg opinii lekarzy stan chorego jest poważny.
źródło: gazeta.pl

Sprawdź także

Europejski sędzia, to ja

Nie mam się czego wstydzić. Czuję się sędzią europejskim, znam orzeczenia trybunałów luksemburskiego i strasburskiego. …