Najnowsze informacje
Strona główna / Szczypta soli / To wciąż tajemnica

To wciąż tajemnica

Prokurator Generalny Andrzej Seremet nie uwzględnił apelu dwudziestu przedstawicieli Sejmu, Senatu i Parlamentu Europejskiego z różnych ugrupowań politycznych ? poinformowało Radio Merkury – którzy wystąpili o przekazanie śledztwa dotyczącego zabójstwa Jarosława Ziętary do prokuratury spoza Wielkopolski.

Według Prokuratury Generalnej – w sprawie nie doszło do żadnych nieprawidłowości i nie ma podstaw do przenoszenia śledztwa poza Wielkopolskę. Zdaniem Komitetu Społecznego „Wyjaśnić śmierć Jarosława Ziętary” przekazana parlamentarzystom odpowiedź mija się z faktami. O licznych nieprawidłowościach w sprawie już od 1992 roku informowali wielokrotnie różne organy prokuratury i administracji państwowej nieżyjący już dzisiaj rodzice Jarosława Ziętary. 2
4-letni Jarosław Ziętara zaginął w 1992 roku. Wyszedł z domu do redakcji „Gazety Poznańskiej”, w której pracował jako dziennikarz. Nie pojawił się tam jednak ani tego dnia, ani później. W 1999 roku Prokuratura Okręgowa w Poznaniu umorzyła śledztwo w sprawie uprowadzenia dziennikarza.
Na temat jego losów absolutnie nic nie wiadomo, bo nic nie ustalono, chociaż badano kilkadziesiąt poszlak. W ubiegłym tygodniu odwiedził mnie poznaniak, który oświadczył, że podczas odbywania kary w jednym z zakładów karnych w latach 90. więźniowie zorganizowali seans spirytystyczny, a wywołany duch oświadczył,że widzi jarka jak wchodzi do samochodu w towarzystwie dwóch mężczyzn. Czy to tego typu poszlaki maja być dowodem zaniedbań i licznych błędów ze strony prokuratury? Śmiem wątpić.
Do dzisiaj nie wiadomo co się stało z młodym dziennikarzem. Nie znaleziono nawet jego ciała . Wszelkie tezy o porwaniu i zamordowaniu Jarka Ziętary nie mają jakiegokolwiek potwierdzenia w faktach. Trzeba o tym pamiętać i szczególnie ważyć słowa w pisaniu o tej tragedii. Zdaje się, że syndrom smoleński- wydawanie wyroków bez poznania szczegółów śledztwa zatacza coraz szersze kręgi.

Sprawdź także

Antysemici z PiS

Europoseł Grzegorz Braun, były premier Mateusz Morawiecki i byli ministrowie z jego rządu Piotr Glińśki …