Najnowsze informacje
Strona główna / Szczypta soli / Totalna homofobia

Totalna homofobia

Po podpisaniu przez prezydenta Museveni Ustawa o zwalczaniu homoseksualizmu wchodzi w życie. To drakońskie prawo, które na pewno wyrządzi wiele krzywdy, podkreśla Amnesty International. Liderzy PiS i Solidarnej Polsce prześlą z pewnością do Ugandy gratulacje. Oni też nie nawidza ludzi o innej orientacji seksualnej. Za niektóre przewinienia natury homoseksualnej grozi teraz dożywocie.- Ta bardzo agresywna ustawa to zamach na prawa człowieka Ugandyjczyków i nigdy nie powinniśmy byli dość do tego momentu – powiedziała Michelle Kagari, Zastępczyni Dyrektora ds. Afryki Amnesty International. – Ustawa instytucjonalizuje nienawiść i dyskryminację wobec gejów, lesbijek, osób biseksualnych i transseksualnych w Ugandzie.
Jej wejście w życie to smutny moment w historii kraju – dodała. Ustawa o zwalczaniu homoseksualizmu idzie daje niż dotychczasowe prawo i jeszcze mocniej kryminalizuje stosunki seksualne między osobami tej samej płci oparte na obopólnej zgodzie. Za niektóre przewinienia grozi teraz dożywocie. Ustawa dołącza do listy przestępstw „promocje homoseksualizmu”, co bezpośrednio przyczyni się do pogorszenia sytuacji obrońców praw człowieka i pracowników ochrony zdrowia.
To zamach na prawa zawarte w konstytucji Ugandy. Uganda zaostrzyła znacząco swoje prawo w ostatnim czasie. W przeciągu 6 miesięcy uchwalono ustawę o ochronie porządku publicznego, o zwalczaniu pornografii, a w tym momencie ustawę o zwalczaniu homoseksualizmu.
Mimo wszystko miejmy nadzieję, że polska prawica nie będzie brala wzoru z bratniej im duchowo i światopoglądowo Ugandy.

Sprawdź także

Antysemici z PiS

Europoseł Grzegorz Braun, były premier Mateusz Morawiecki i byli ministrowie z jego rządu Piotr Glińśki …