Finansowanie pomostowe
Strona główna / Aktualności / Trwa protest w namiotach

Trwa protest w namiotach

Szef resortu sprawiedliwości PiS Zbigniew Ziobro odniósł się do protestu pracowników sądów i prokuratur. – Nie chcę ujawniać szczegółów, ale rozmowy dotyczące wynagrodzeń pracowników sądów i prokuratur trwają – powiedział we wtorek minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. – Ministerstwo Sprawiedliwości zaproponuje rozwiązania, które przynajmniej w części wyjdą naprzeciw oczekiwaniom finansowym pracowników – zapowiedział.
W Warszawie trwała we wtorek manifestacja pracowników sądów i prokuratur. Domagają się oni wzrostu miesięcznego wynagrodzenia pracowników sądów i prokuratur o 450 zł netto jeszcze w 2019 roku. Protest pracowników sądów i prokuratury wsparli górnicy ze śląsko-dąbrowskiej „Solidarności”.
Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro pytany był we wtorek o to, czy rząd planuje skierować nowe propozycje do tej grupy zawodowej. – Wczoraj rozmawiałem z panem premierem i panią minister finansów na temat przyszłego budżetu, propozycji wskaźników – powiedział minister. – Nie chcę tu ujawniać szczegółów, ale te rozmowy trwają i rzeczywiście Ministerstwo Sprawiedliwości będzie postulować rozwiązania, które będą wychodzić naprzeciw – przynajmniej w jakiejś części – oczekiwaniom pracowników – zapowiedział minister.

Z całą pewnością grupa zawodowa pracowników sądów i prokuratur była mocno pokrzywdzona (…) przez pięć lat rządów Platformy Obywatelskiej, gdyż były całkowicie zamrożone podwyżki jakichkolwiek wynagrodzeń – ocenił. – O szczegółach też w tym momencie nie chcę mówić, bo trwają jeszcze negocjacje i rozmowy na temat konkretnych zapisów tej ustawy – zaznaczył Ziobro. (http://www.tvn24.pl)

Pracownicy prokuratur i sądów trzeci dzień w namiotach przed ministerstwem

Sprawdź także

10 kłamstw TKPiS

26 sędzi i sędziów Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku o 10 nieprawdach w wyroku TK …