Najnowsze informacje
Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Trwa remont dawnej prokuratury

Trwa remont dawnej prokuratury

Co najmniej do końca roku potrwa remont dawnej siedziby prokuratury przy ulicy Młyńskiej. Od dwóch lat wszystkie poznańskie prokuratury mieszczą się w gmachu przy ulicy Solnej. Jedynym wyjątkiem jest wydział zwalczania przestępczości zorganizowanej Prokuratury Apelacyjnej w Poznaniu, który ma swoją siedzibę na Dębcu. Już za rok sytuacja się zmieni.
Szef Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, prokurator Krzysztof Grześkowiak poinformował o trwającym remoncie dawnej siedziby Prokuratury Rejonowej Poznań Stare Miasto, dzięki któremu w pierwszym kwartale 2012 roku wprowadzi się tam specwydział. Poznańska prokuratura wydała w ubiegłym roku co do złotówki przeznaczone na działalność wszystkich jednostek 71 milionów 500.000 złotych. Trzeba jednak oszczędzać. To dlatego gmach prokuratury w Poznaniu przy ulicy Solnej nie jest wieczorami i nocą oświetlony. Fakt zwiększenia budżetu na rok 2011 do kwoty 74 milionów złotych, jest zwyżką czysto arytmetyczną. Koszty utrzymania wzrosły, i tak per saldo pieniędzy jest mniej niż rok temu. Reżim budżetowy powoduje jednak, że nie jest zagrożony remont dawnego budynku prokuratury staromiejskiej w Poznaniu, przy ulicy Młyńskiej.
Do tej pory w starym budynku staromiejskiej prokuratury wymieniono m.in. dach. Ponieważ jest to budynek zabytkowy, wszystkie prace remontowe trzeba uzgadniać z konserwatorem zabytków, co powoduje określone komplikacje, ale daje też gwarancje, że prokuratura obok nowoczesnego gmachu na miarę XXI wieku będzie też dysponować unikatowym zabytkiem architektonicznym sprzed wieku.

Sprawdź także

Sprawiedliwość jak szkło

JUSTICE HAS TO BE A GLASS HOUSE – it has to be transparent To temat …