Najnowsze informacje
Strona główna / Aktualności / Trzynaście aresztów

Trzynaście aresztów

13:0. Taki jest wynik swoistej gry pomiędzy V Wydziałem Śledczym Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, który postawił zarzuty 13 mężczyznom organizującym i biorącym udział w tzw. „ustawkach”, a ich obrońcami. Werdykt wydał Sąd Rejonowy Poznań Stare Miasto, który uwzględnił wszystkie wnioski prokuratury, odrzucając argumenty adwokatów. Postanowienie jest nieprawomocne.

Adwokaci podejrzanych zapowiedzieli odwołanie się od aresztowych decyzji sądu do trybunału wyższej instancji. Prokuratura ustaliła, iż działalność zatrzymanych osób nosi znamiona działania w strukturach zorganizowanej grupy przestępczej, mającej na celu organizowanie i popełnianie przestępstw bójek tzw. „ustawek kibicowskich”. Zarzut kierowania zorganizowana grupą przestępczą przedstawiono Mirosławowi O. pseudonim Olaf, lat 28. „Olaf” jest również podejrzany o udział w 6 bójkach, które miały miejsce w okresie od września 2008 roku do października 2009 roku w okolicach m.in. miejscowości Graby, Koło, Miejska Górka, Kościerzyna i inne oraz o wprowadzenie do obrotu w 2006 roku w Poznaniu do obrotu znacznej ilości substancji psychotropowej.
Pozostałe 15 osób to mieszkańcy Poznania i okolic, w wieku od 20 do 30 lat : Łukasz D., Piotr G., Dariusz K., Przemysław L., Mateusz M., Michał M., Mirosław O., Tomasz P., Przemysław S., Filip S., Dawid Ś., Piotr Ż., Przemysław Ż., Jędrzej M., Filip M., Michał R. Osobom tym zarzuca się działanie w zorganizowanej rupie przestępczej, udział w bójkach, dwom osobom przestępstwa z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.
Wobec pierwszych 13 podejrzanych prokurator skierował do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie, który trybunał w całości zaaprobował. Wobec pozostałych osób, które przyznały się do stawianych im zarzutów, zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji i poręczenia majątkowego.

Sprawdź także

Świrski przegrał z TOK FM

Sąd nie zgodził się na ukaranie stacji za krytykę podręcznika „Historia i Teraźniejszość” prof. Wojciecha …