Najnowsze informacje

Tydzień Konstytucyjny

  • Do tegorocznej edycji Tygodnia Konstytucyjnego zgłosiło się prawie 1100 szkół w całym kraju.
  • Nadal brakuje prawników do prowadzenia zajęć o Konstytucji i prawach człowieka.
  • Naczelna Rada Adwokacka i Stowarzyszenie im. prof. Zbigniewa Hołdy zapraszają adwokatów i aplikantów adwokackich do zgłaszania się do projektu.

Tydzień Konstytucyjny organizowany jest przez Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy. W ramach tego wydarzenia prawnicy – sędziowie, adwokaci, radcowie prawni, prokuratorzy, notariusze, komornicy, pracownicy organizacji pozarządowych, pracownicy naukowi, a także aplikanci i studenci prawa – przeprowadzą lekcje dotyczące znaczenia Konstytucji oraz Europejskiej Konwencji Praw Człowieka w szkołach w całej Polsce.

W tym roku wypada 30. rocznica ratyfikacji przez Polskę Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, która stanowi część polskiego porządku prawnego i jest gwarancją naszych podstawowych praw i wolności. W związku z tym, celem nadchodzącej edycji jest zwrócenie uwagi uczestników na praktyczny wymiar obowiązywania Konwencji i Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu. W ramach Tygodnia Konstytucyjnego promowane będzie świadome obywatelstwo, co ma zachęcić młodych ludzi do większego zainteresowania sprawami publicznymi oraz środkami, z których mogą korzystać w celu ochrony swoich praw.

Od 2016 r. odbyło się łącznie 9 edycji, w których ponad 4 600 prawników przeprowadziło zajęcia dla ok. 236 670 uczniów z ponad 3000 szkół w całej Polsce.

W tym roku do projektu zgłosiło się prawie 1100 szkół. Są miejscowości w Polsce, w których zgłosiły się szkoły, ale nie zgłosił się żaden prawnik do prowadzenia zajęć.

Swój udzial zgłaszać można pod linkiem:

Adwokatom przysługują dwa punkty doskonalenia zawodowego za każdą przeprowadzoną lekcję.


Wszelkie pytania możecie Państwo kierować na adres: stowarzyszenie@stowarzyszenieholda.pl

Sprawdź także

Adwokaci pójdą do szkół

W październiku adwokaci rozjaśnią prawo w szkołach 27.09.2023 Po sukcesie I edycji akcji „Adwokaci rozjaśniają …