Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Tydzień Pisania Testamentów

Tydzień Pisania Testamentów

28 września rozpoczyna się Międzynarodowy Tydzień Pisania Testamentów. Wydarzenie organizowane jest po raz piąty przez Fundację Otwarte Forum, w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej “Napisz Testament”. Celem akcji jest zachęcenie Polaków do pisania testamentów i uświadomienie im, że dokumenty te sporządzają nie tylko osoby śmiertelnie chore, zamożne lub będące w sędziwym wieku, ale również wszyscy ci, którzy mają rodziny, żyją w związkach partnerskich, dużo podróżują lub są singlami. W tym roku wszystkie działania organizowane w ramach akcji będą się odbywały online. Zostanie też uruchomiona infolinia testamentowa.

Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ od 2017 roku uczestniczy w kampanii edukacyjnej „Napisz testament” i zorganizowała już kilka spotkań z mieszkańcami Konina w temacie testamentów. – Tegoroczny Tydzień Pisania Testamentów będzie inny niż poprzednie. Nie zorganizujemy spotkań dla mieszkańców Konina i osób zainteresowanych, ale zapraszamy do udziału w spotkaniach wirtualnych. – tłumaczy Zuzanna Janaszek – Maciaszek, Prezes Fundacji PODAJ DALEJ.

Dzielimy się wiedzą. W tym roku online!

28 i 30 września oraz 2 października na profilu na Facebooku @NapiszTestament, o godz. 18:00, rozpoczynać się będą webinary, podczas których wiedzą podzielą się eksperci z dziedziny prawa spadkowego:

28 września prawnik i doradca sukcesyjny Łukasz Martyniec opowie o tym, co dzieje się z masą spadkową, czyli wszystkim tym, co zostawił po sobie zmarły, od momentu jego śmierci, do chwili otrzymania spadku przez spadkobierców.

30 września o swoim doświadczeniu z sali rozpraw opowie sędzia Grzegorz Kurdziel, który doradzi, jak przygotować się do rozprawy spadkowej, czego unikać w sądzie i na co zwracać szczególną uwagę w trakcie rozprawy.

Ostatni wykład, w ramach tygodnia testamentowego, w piątek 2 października poprowadzi Andrzej Hejduk, doradca biznesowy i sukcesyjny, coach oraz trener. Ekspert podzieli się z słuchaczami swoim długoletnim doświadczeniem z rozmów z osobami planującymi napisać testament, wyjaśni dlaczego boimy się tych dokumentów i często decyzję o ich sporządzeniu odkładamy na ostatnią chwilę.

Infolinia testamentowa

Od 28 września do 2 października będzie działać infolinia testamentowa. Pod numerem telefonu 500 857 074 dyżurować będą prawnicy specjalizujący się w prawie spadkowym. Dokładne godziny pracy infolinii, jak również informacje na temat całego wydarzenia można znaleźć na stronie www.napisztestament.org.pl Ze strony Fundacji można pobrać bezpłatny informator testamentowy – zbiór porad i wskazówek przydatnych przy sporządzaniu testamentu.

Zabezpiecz najbliższych i zmień świat na lepszy!

Celem kampanii „Napisz testament” jest zachęcenie Polaków do pisania testamentów. Dodatkowo podpowiadamy, że po tym, jak zabezpieczymy najbliższych, możemy w testamencie dokonać zapisu na rzecz wybranej fundacji czy stowarzyszenia. Dzięki temu, gdy nas już zabraknie na tym świecie, będziemy obecni w działaniach wybranej organizacji i zostawimy coś dobrego po sobie.

Partnerzy Międzynarodowego Tygodnia Pisania Testamentów

Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ, Fundacja DKMS, Fundacja Gajusz, Stowarzyszenie mali bracia Ubogich, Fundacja na rzecz Nauki Polskiej, Fundacja Pociecha, Fundacja Ronalda McDonalda, Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce, Stowarzyszenie na Rzecz Niepełnosprawnych SPES, WWF Polska, Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva!

Więcej informacji:

www.napisztestament.org.pl

@NapiszTestament

Sprawdź także

Blokada kont bankowych

Sprawa prokuratorskiej blokady środków na koncie bankowym. Wystąpienie RPO do MS Przepisy dotyczące blokady przez …