Finansowanie pomostowe
Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Tyle dotacji ile demokracji

Tyle dotacji ile demokracji

Miliardy dla Polski w ramach Krajowego Planu Odbudowy są zależne od reformy systemu sprawiedliwości w Polsce – poinformowała szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.

Reforma polskiego systemu sprawiedliwości ma być warunkiem wypłaty miliardów euro Polsce w ramach Funduszu Odbudowy
Komisja Europejska chce, by deklaracje o zmianach w sądownictwie wpisać do Krajowego Planu Odbudowy, który jest podstawą przekazania środków
- To warunek konieczny - podkreśliła szefowa KE Ursula von der Leyen
  • Chcemy umieścić w tym planie wyraźne zobowiązanie dot. likwidacji Izby Dyscyplinarnej, zakończenia lub reformy reżimu dyscyplinarnego i rozpoczęcia procesu przywracania sędziów – stwierdziła von der Leyen, cytowana przez PAP.

Spotkanie prasowe szefowej KE dotyczyło co prawda szczytu G20 i konferencji klimatycznej w Glasgow, jednak padło podczas niej także pytanie o polski Krajowy Plan Odbudowy.

Von der Leyen odpowiedziała, że w tej kwestii „zawsze wyrażała się jasno”. – Mam nadzieję, że dojdziemy do porozumienia z Polską, ale reforma jest warunkiem koniecznym – dodała.

Sprawdź także

Dzień otwarty Notariatu

Dzień Otwarty Notariatu to najważniejsza inicjatywa społeczna samorządu notarialnego realizowana przez Krajową Radę Notarialną oraz …