Najnowsze informacje

Tymczasowy szef NRA

Adwokaci oddali hołd koleżankom i kolegom, którzy zginęli w katastrofie samolotu pod Smoleńskiem. Naczelna Rada Adwokacka powierzyła obowiązki Prezesa adw. Andrzejowi Michałowskiemu, dotychczasowemu wiceprezesowi, który będzie je pełnił do listopadowego Krajowego Zjazdu Adwokatury.

NRA zdecydowała o tym na posiedzeniu plenarnym w głosowaniu tajnym. Powierzenie obowiązków prezesa odbyło się na podstawie par. 14 Regulaminu działania organów adwokatury i organów izb adwokackich. Zgodnie z tym przepisem, w sytuacji gdy prezes NRA nie może w sposób trwały sprawować swojej funkcji, Rada powierza jego obowiązki jednemu z wiceprezesów.
Wyboru nowego prezesa dokona Krajowy Zjazd Adwokatury, uprzednio wyznaczony na 19-20 listopada 2010 r.
– Tak jak obiecałem na pogrzebie adw. Joanny Agackiej-Indeckiej, będziemy wysoko nieśli sztandar Adwokatury, dbając o dobre imię naszego samorządu ? powiedział po wyborze adw. Andrzej Michałowski.
– Ten wybór jest potwierdzeniem mandatu zaufania dla całego Prezydium NRA w dotychczasowym składzie ? dodał poznański adwokat Zenon Marciniak, wiceprezes NRA.
Andrzej Michałowski jest adwokatem od 1993 r. W 2004 r został członkiem Naczelnej Rady Adwokackiej, a wiceprezesem jest od 2007 r.

Sprawdź także

Zapomniana wojna w Sudanie

Sudan to w tym momencie piekło na Ziemi. Zbrodnicza armia dopuszcza się gwałtów i masakr …