Finansowanie pomostowe
Strona główna / Aktualności / Uczczono Szarego Człowieka

Uczczono Szarego Człowieka

Na Placu Wolności w Poznaniu pojawiła się tablica upamiętniająca Piotra Szczęsnego – Szarego Człowieka, który 19 października 2017 roku dokonał samospalenia przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie.
W odsłonięciu tablicy wzięła udział jego żona Ewa Szczęsna. Jak powiedziała Radiu Zet, ma nadzieję, że przechodnie rzucą okiem na tablicę i zastanowią się nad przesłaniem Piotra.

– „Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj, zanim całkowicie pozbawi nas wolności. A ja wolność kocham ponad wszystko. Dlatego postanowiłem dokonać samospalenia” – napisał w pozostawionym przez siebie manifeście Piotr Szczęsny. Całość manifestu Szarego Człowieka odczytała reżyserka i aktorka Teatru Ósmego Dnia.
ablicę ufundowali członkowie KOD z Wielkopolski. – „Piotr dokonał aktu demonstracyjnego samopodpalenia się w proteście przeciwko polityce Prawa i Sprawiedliwości oraz inspirowanej politycznie dyskryminacji w polskim życiu społecznym. Dziesięć dni po tym akcie Piotr zmarł. Pozostawił nam po sobie ogromny żal i smutek, ale przede wszystkim zostawił swój manifest, który stał się dla nas lekcją pokory, ale i buntu przeciwko rodzącej się w naszym kraju dyktaturze większości” – napisali na Facebooku.

Sprawdź także

Prawica broni smogu

Wyborcza.pl ujawnia, że Prokuratura Ziobry bierze smog w obronę. Będzie chronić skarb państwa przed pozwami …