Najnowsze informacje
Strona główna / Listy / Udana Spartakiada

Udana Spartakiada

XXXI Ogólnopolska Letnia Spartakiada Prawników – Poznań 2023 już za nami

  • W dniach od 6 do 10 września Poznań stał się areną sportowej rywalizacji prawników z całej Polski.
  • Po 3 latach przerwy wywołanej pandemią 6 września na inauguracji Spartakiady stawiło się 398 prawników, w tym 123 kobiety i 274 mężczyzn.
  • Okręgowa Rada Adwokacka w Poznaniu oraz Naczelna Rada Adwokacka objęły to wydarzenie patronatami. Sama spartakiada zorganizowana została we współpracy władz Wielkopolskiej Izby Adwokackiej z Okręgową Izbą Radców Prawnych w Poznaniu i z Organizacją Środowiskową AZS w Poznaniu.

Prawnicy z Wielkopolski wygrali i to zdecydowanie klasyfikację generalną zdobywając 55 złotych, 66 srebrnych i 32 brązowe medale. Na drugim miejscu sklasyfikowani zostali prawnicy z województwa mazowieckiego, którzy zdobyli 31 złotych, 34 srebrne i 42 brązowe medale. Na 3 stopniu podium stanęli natomiast prawnicy z województwa śląskiego zdobywając łącznie 29 złotych, 10 srebrnych i 20 brązowych medali.

W trakcie Spartakiady odbył się uroczysty Bal Sportowca, w którym uczestniczyli przedstawiciele władz Adwokatury, Krajowej Rady Radców Prawnych, samorządu notariuszy i komorników.

Organizatorom, wśród których są przedstawiciele Wielkopolskiej Izby Adwokackiej, tj. adw. Małgorzacie Bętkowskiej, adw. Pawłowi Nowakowskiemu, adw. Romanowi Szymanowskiemu, adw. Adamowi Bajonowi oraz adw. Piotrowi Ruszkiewiczowi, dziękujemy za ich zaangażowanie w reaktywację Spartakiady i gratulujemy sukcesu.

W trakcie spartakiady i przy współpracy z Fundacją In_Spire zorganizowana została też licytacja oraz zbiórka, podczas których zebrano 48.595,00 zł. W licytacji brał udział nie kto inny jak Miś Adwokat, który czemu dowodzi Spartakiada na dobre zadomowił się wsród prawników i to nie tylko adwokatów

Sprawdź także

RPO u Marszałka

4 grudnia 2023 r. rzecznik praw obywatelskich Marcin Wiącek rozmawiał z marszałkiem Sejmu RP X …