Strona główna / Listy / Ukradli van Gogha

Ukradli van Gogha

Jedni pod osłoną nocy gwałcą Konstytucję, inni kradną obrazy.
Z muzeum Singer Laren w Holandii skradziono obraz „Wiosenny ogród” Vincenta van Gogha. Złodzieje wykorzystali fakt, że placówka była zamknięta z powodu epidemii koronawirusa.

Do kradzieży doszło w poniedziałek ok. godz. 3 nad ranem. Złodzieje ukradli obraz „Wiosenny ogród” Vincenta van Gogha, który wypożyczono z Groninger Museum w Groningen.

Żadne inne dzieła sztuki nie zostały skradzione. Wartość obrazu nie jest znana. Dyrektor muzeum Singer Laren powiedział, że jest „zszokowany i niesamowicie wkurzony” kradzieżą.

Policja prowadzi śledztwo w sprawie kradzieży obrazu. Muzeum Singer Laren w Holandii jest obecnie zamknięte z powodu epidemii koronawirusa.

Vincent van Gogh namalował obraz „Wiosenny ogród” w 1884 r. Przedstawia on ogród probostwa w Nuenen, gdzie w latach 1883-1885 mieszkał artysta. „Wiosenny ogród” był jedynym obrazem van Gogha znajdującym się w muzeum Singer Laren

Sprawdź także

Kup puzzle „Adwokatka”

Fundacja Adwokatury w ramach swojej działalności na rzecz promocji zawodu adwokata, prezentuje nową inicjatywę. Puzzle …