Najnowsze informacje
Strona główna / Aktualności / Ultimatum M. Manowskiej

Ultimatum M. Manowskiej

Sędzia, który nie potrafi, bądź świadomie nie chce, postępować zgodnie ze złożonym ślubowaniem powinien odejść ze służby – napisała w oświadczeniu I Prezes Sądu Najwyższego. Na stronie SN zostało opublikowane stanowisko dr hab. Małgorzaty Manowskiej w związku z przypadkami orzeczniczego podważania powołań sędziowskich.

Pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Manowska /Tomasz Jastrzębowski /Reporter

Pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Manowska /Tomasz Jastrzębowski /Reporter

„Wyrażam pełne poparcie dla sędziów, których orzeczenia, z rażącym naruszeniem Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, w ostatnim czasie uchylają lub w inny sposób lekceważą niektórzy sędziowie powołani do pełnienia urzędu przed rokiem 2018, czyniąc to pod pozorem rzekomej wadliwości powołań sędziowskich dokonywanych na wniosek Krajowej Rady Sądownictwa obecnej kadencji” – zaczyna prezes Manowska. 

Jak dodała, solidaryzuje się również z sędziami, którzy „pod tym samym pretekstem stali się obiektem ostracyzmu środowiskowego”. „Za niedopuszczalne uważam ich stygmatyzację, atakowanie i podważanie ich autorytetu. Sędziowie Ci zasłużyli na awans niewątpliwie dobrym przygotowaniem merytorycznym i swoją ciężką codzienną pracą. To nie oni powinni się wstydzić, tylko ci sędziowie, którzy, uzurpując sobie rolę ustrojodawcy, podważają fundamenty polskiego wymiaru sprawiedliwości” – czytamy w oświadczeniu.

Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-malgorzata-manowska-sedzia-ktory-nie-potrafi-postepowac-zgod,nId,5600245#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Sprawdź także

Bezprecedensowy list

Trybunał Konstytucyjny opublikował 16 listopada bezprecedensowy list sędziego Bartłomieja Sochańskiego do sędziów trybunalskich w reakcji na publikację …