Najnowsze informacje
Strona główna / Relacje z sądów - aktualności / Uwaga na przyjaciół domu

Uwaga na przyjaciół domu

Przyjaciel rodziny, kolega starszych dzieci molestował dziecko najmłodsze. Prokuratura Rejonowa we Wrześni skierowała akt oskarżenia przeciwko Adamowi K. (lat 19) podejrzanemu o wielokrotne doprowadzenie małoletniego do poddania się innym czynnościom seksualnym.
Adam K. był zaprzyjaźniony z rodziną K., jako kolega starszych dzieci był wielokrotnym gościem w ich domu, cieszył się sympatią i zaufaniem domowników. Zdarzało się, że Adam K. pozostawał sam z najmłodszym dzieckiem małżeństwa K. W pewnym momencie rodzina zauważyła, że dziecko negatywnie reaguje na obecność Adama K., ma problemy z nauką, stało się małomówne, zamknięte w sobie. Chłopiec zaczął uczęszczać na terapię i po pewnym czasie opowiedział o sytuacjach jakie miały miejsce z udziałem Adama K.
Ustalono, że w 2009 i 2010 roku Adam K. wielokrotnie doprowadził małoletniego do poddania się innym czynnościom seksualnym polegającym na przykład na dotykaniu narządów płciowych. Biegły psycholog, w obecności którego przed sądem przesłuchano małoletniego ocenił, iż zeznania pokrzywdzonego zasługują na przymiot wiarygodności.
Adam K. przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się w części do stawianych mu zarzutów, kwestionując w swoich wyjaśnieniach przebieg niektórych wydarzeń. Adamowi K. grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.Prokuratura zmieniła dane personalne podejrzanego.

Sprawdź także

Sędziowie pozwali S. Piotrowicza

Pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf i sędzia Krzysztof Rączka złożyli pozew przeciwko posłowi Prawa …