Strona główna / Aktualności / V ranking wydziałów prawa

V ranking wydziałów prawa

Laureatami piątej już edycji rankingu ?DGP? w kategorii wydziałów prawa wśród uczelni publicznych został pierwszy raz w jego historii Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zwraca uwagę coraz lepsza pozycja innych uczelni. Silne są, z wynikiem ponad 80 punktów, uniwersytety we Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi i Białymstoku. Kierowany przez prof. Krystynę Chojnicką Wydział Prawa na UJ , uzyskał 93,5 na 106 możliwych punktów. W kategorii uczelni niepublicznych pierwsze miejsce zajęła po raz kolejny Uczelnia Łazarskiego w Warszawie. Uczelnia ta uzyskała bardzo dobry wynik 69 na 100 możliwych punktów. Wyprzedza ona już cztery uniwersytety.
tym roku Dziennik Gazeta Prawna zmodyfikowała ranking. Uczelnie publiczne były prześwietlane nie tylko według dotychczasowej metodologii ?DGP? ale dodatkowo badano, posługując się 44 zmiennymi, kadrę, jakość i siłę kształcenia oraz wymogi i jakość absolwentów ? również pod kątem tego, jak ich studenci zdają na aplikacje. W tym celu posłużono się rankingiem przygotowywanym przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Jego liderem jest Uniwersytet Jagielloński. To jego absolwenci najczęściej dostają się na aplikacje. ? Uczymy studentów nie tylko teorii, ale także praktycznych umiejętności. Studia prawnicze muszą spełniać wymogi kształcenia uniwersyteckiego, a więc przekazywać pogłębioną wiedzę teoretyczną, zarówno prawniczą, jak i niedotyczącą bezpośrednio prawa, lecz podstaw filozofii, socjologii czy politologii ? tłumaczy sukces Krakowa prof. Krystyna Chojnicka.
W tegorocznej edycji rankingu zwraca po raz kolejny uwagę coraz lepsza pozycja uczelni, które znajdują się na kolejnych miejscach. Silne są, z wynikiem ponad 80 punktów, uniwersytety we Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi i Białymstoku. W rankingu Dziennika Gazety Prawnej biorą udział niemal wszystkie uczelnie kształcące w Polsce prawników.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Sprawdź także

Bezprawność neoKRS

NeoKRS łamie europejskie standardy. Europejski Instytut Prawa ELI o konieczności zapewnienia niezależności rad sądownictwa od …