Najnowsze informacje
Strona główna / Temida w Polsce, Europie i na Świecie / Putinowskie „prawo wojenne”

Putinowskie „prawo wojenne”

Putin wszedł w „tryb wojenny”. „Możemy spodziewać się najgorszego”

Władimir Putin postanowił, podpisując ponad 100 ustaw, o wprowadzeniu Rosji w tryb wojenny. Oznacza to spore ograniczenia dla pracowników i zmiany w sposobie informowania o stanie rosyjskiej gospodarki. – Po Rosji możemy spodziewać się wyłącznie najgorszego – mówi w rozmowie z Wirtualną Polską były ambasador RP na Ukrainie Jan Piekło.Władimir PutinWładimir PutinŹródło: East News, fot: ALEXANDER NEMENOV

Rosyjski rząd będzie mógł m.in. zlecać pracę w nocy i dni wolne, a także rozszerza definicję „zagranicznego agenta”, za którego mogą zostać uznani obywatele. Wszystko przez prowadzoną przez Rosję „operację specjalną”, jak propagandyści nazywają wojnę w Ukrainie.

Informacje w tej sprawie przekazał niezależny rosyjski portal Meduza. Jak się okazuje, Władimir Putin podpisał w czwartek ponad 100 ustaw.

Jedna z nich dotyczy specjalnych działań w dziedzinie gospodarki podczas prowadzenia „operacji specjalnych” za granicą. Mowa rzecz jasna o nieuzasadnionej i nieusprawiedliwionej rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

wp.pl

Sprawdź także

PiS gra w „trzy karty”

Co dalej z sędziami ze zlikwidowanej Izby Dyscyplinarnej? Mocne stanowisko prezesa Izby Karnej SN — …