Najnowsze informacje
Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / W Wigilię sądy zamknięte

W Wigilię sądy zamknięte

Blisko 10-metrowe choinki pojawiły się w poznańskich sądach. Znak, że święta naprawdę tuż, tuż. Zgodnie z poznańską tradycja choinka sądu okręgowego stanęła na sądowym dziedzińcu, a sądów rejonowych przy ulicy Młyńskiej w olbrzymim holu. Świąteczny nastrój panuje też w sądowych sekretariatach.


Przy okazji przypominamy, że 24 grudnia wszystkie poznańskie sądy będą zamknięte. Ci, którzy liczyli, że w ostatniej chwili coś załatwią w sądzie, na przykład złożą odpowiedź na pozew lub przejrzą akta, muszą to zrobić w innym terminie. Stosowne obwieszczenia z podaniem podstawy prawnej wiszą w każdym sądzie.
Pojawiły się też zapowiedzi o utrudnieniach w pracy sekretariatów sądowych w pierwszej dekadzie stycznia 2010 roku. Otóż w związku z przygotowywaniem raportów sprawozdawczych dla Ministerstwa Sprawiedliwości sądowe sekretariaty od 4 do 10 stycznia, czyli de facto w pierwszym tygodniu pracy sądów w nowym roku, będą dostępne dla publiczności w ograniczonym wymiarze godzin. Szczegóły na stronach internetowych i w siedzibach poznańskich sądów.

Dla osłodzenia tych faktów zamieszczamy fotografie sądowych choinek.

Sprawdź także

Polska Temida kona

Zajmujemy 25 miejsce (na 27 państw) w UE pod względem niezależności sądownictwa. Prawie 60% badanych …