Najnowsze informacje
Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / W Wigilię sądy zamknięte

W Wigilię sądy zamknięte

Blisko 10-metrowe choinki pojawiły się w poznańskich sądach. Znak, że święta naprawdę tuż, tuż. Zgodnie z poznańską tradycja choinka sądu okręgowego stanęła na sądowym dziedzińcu, a sądów rejonowych przy ulicy Młyńskiej w olbrzymim holu. Świąteczny nastrój panuje też w sądowych sekretariatach.


Przy okazji przypominamy, że 24 grudnia wszystkie poznańskie sądy będą zamknięte. Ci, którzy liczyli, że w ostatniej chwili coś załatwią w sądzie, na przykład złożą odpowiedź na pozew lub przejrzą akta, muszą to zrobić w innym terminie. Stosowne obwieszczenia z podaniem podstawy prawnej wiszą w każdym sądzie.
Pojawiły się też zapowiedzi o utrudnieniach w pracy sekretariatów sądowych w pierwszej dekadzie stycznia 2010 roku. Otóż w związku z przygotowywaniem raportów sprawozdawczych dla Ministerstwa Sprawiedliwości sądowe sekretariaty od 4 do 10 stycznia, czyli de facto w pierwszym tygodniu pracy sądów w nowym roku, będą dostępne dla publiczności w ograniczonym wymiarze godzin. Szczegóły na stronach internetowych i w siedzibach poznańskich sądów.

Dla osłodzenia tych faktów zamieszczamy fotografie sądowych choinek.

Sprawdź także

Od referendarza do sędziego

Otwarcie referendarzom pozaaplikacyjnej ścieżki do zawodu sędziego. Opinia Marcina Wiącka dla senackiej komisji Rzecznik Praw …