Finansowanie pomostowe
Strona główna / Listy / Wąsik przegrał z Petru

Wąsik przegrał z Petru

M. Wąsik – zastępca koordynatora służb specjalnych skierował przeciwko mnie prywatny akt oskarżenia za nazwanie go przestępcą w trakcie publicznego wystąpienia 16 lipca 2017 r i – informuje poseł Ryszard Petru. Dziś Sąd Okręgowy w Warszawie mnie uniewinnił.

9:53 – 16 maj 19 – Twitter for iPhone

Sąd tłumacząc swoją decyzję, przypomniał o innej sprawie. W marcu 2015 r. Kamiński i Wąsik zostali skazani na trzy lata więzienia. Chodziło o przekroczenie uprawnień i nielegalne działania operacyjne CBA podczas tzw. afery gruntowej w 2007 r. W listopadzie 2015 r. prezydent Andrzej Duda ich jednak ułaskawił i tym samym postępowanie sądowe zostało umorzone.
Wypowiedź oskarżonego nawiązywała do powszechnie znanego faktu. Procesu, który także toczył się przed tym sądem i w którym Wąsik został nieprawomocnie skazany. Prezydent zdecydował się na skorzystanie z prawa łaski i ta wypowiedź nastąpiła w konkretnej sytuacji” – mówił w uzasadnieniu orzeczenia sędzia Jakub Kamiński.
Dodał, że wypowiedź Petru „w żaden sposób nie mogła narazić oskarżyciela prywatnego na utratę zaufania, bo fakty wyroku skazującego wobec Wąsika i skorzystania z prawa łaski przez prezydenta były powszechnie znane”.

Petru pochwalił się rozstrzygnięciem sprawy na jego korzyść w mediach społecznościowych. „M. Wąsik – zastępca koordynatora służb specjalnych skierował przeciwko mnie prywatny akt oskarżenia za nazwanie go przestępcą w trakcie publicznego wystąpienia 16 lipca 2017 r. Dziś Sąd Okręgowy w Warszawie mnie uniewinnił” – napisał.

Wąsik zareagował na Twitterze. Wytknął politykowi błąd.

„Szanowny panie Ryszardzie Petru. Sąd Okręgowy dopiero przed nami, bo oczywiście złożę apelację. To rozstrzygnięcie, z którym się głęboko nie zgadzam, wydał oczywiście Sąd Rejonowy. Nawet nie wie pan, gdzie był…” – podkreślił.

Sprawdź także

Złamano traktaty UE

Wyrok wydany przez polski Trybunał Konstytucyjny wprost stanowi, że stosowanie europejskiego prawa ponad polskim prawem …