Najnowsze informacje
Strona główna / Aktualności / Ważą sie losy imigrantów

Ważą sie losy imigrantów

Premier Ewa Kopacz zwołała na poniedziałek 14 września specjalną naradę w sprawie uchodźców. W środę w sprawie uchodźów ma odbyć się nadzwyczajne posiedzenie Sejmu. Spotkanie rządowe odbyło się w Kancelarii Premiera z przedstawicielami MSW, MSZ Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji oraz Straży Granicznej. Rzecznik rząduCezary Tomczyk mówił w TVP Info, że powstanie specjalny międzyresortowy zespół ds. uchodźców. Dodał też, że w prace zespołu będą zaangażowane także organizacje pozarządowe, między innymi kościoły i organizacje społeczne. Ich celem będzie informowanie obywateli o skali problemu oraz zapewnianie, że obywatelom naszego kraju nie grozi niebezpieczeństwo w związku z napływem imigrantów.
OBRADY W BRUKSELI
Na nadzwyczajnym posiedzeniu zbierają się też w Brukseli ministrowie spraw wewnętrznych UE, by rozmawiać o kryzysie migracyjnym. W niedzielę Niemcy przywróciły kontrole na swych granicach. Tego dnia do Austrii dotarło kolejnych 15 tys. uchodźców.

Sprawdź także

Docenią ławników

Spotkanie kierownictwa Ministerstwa Sprawiedliwości z przedstawicielami Stowarzyszenia Ławników Polskich – Funkcja ławników w systemie wymiaru …