Najnowsze informacje
Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Wdrażanie nowych struktur w prokuraturach

Wdrażanie nowych struktur w prokuraturach

Prokurator generalny Andrzej Seremet spotkał się 10 lutego 2015 r. w siedzibie Prokuratury Generalnej z Prokuratorami Apelacyjnymi. W spotkaniu uczestniczyli również pierwszy zastępca prokuratora generalnego Marek Jamrogowicz, dyrektor Biura Prokuratora Generalnego Ryszard Tłuczkiewicz i dyrektor Departamentu Organizacji Pracy, Wizytacji i Systemów, Informatycznych Grzegorz Krysman. Głównym tematem rozmów była struktura organizacyjna prokuratur apelacyjnych i prokuratur okręgowych, która zostanie dostosowana do nowego kontradyktoryjnego modelu postępowania karnego i zmienionego Regulaminu wewnętrznego urzędowania powszechnych jednostek organizacyjnych prokuratury.
Omówiono przygotowane przez Prokuraturę Generalną zarządzenie dotyczące nowej struktury prokuratur apelacyjnych. Istotną zmianą proponowaną przez Prokuratora Generalnego jest likwidacja odrębnych wydziałów nadzoru w prokuraturach apelacyjnych i wykonywanie zadań nadzoru w ramach wydziałów prowadzących wizytacje. Ustalono, że do końca br. miesiąca Prokuratorzy Apelacyjni przedstawią Prokuraturze Generalnej projekty zarządzeń struktury organizacyjnej prokuratur okręgowych i prokuratur rejonowych.
Dyskutowano także o stosowaniu nowego regulaminu prokuratury i pojawiających się wątpliwościach interpretacyjnych dotyczących nowych przepisów. Odrębne miejsce w dyskusji poświęcono projektowi zarządzenia Prokuratora Generalnego dotyczącego tzw. dyżurów zdarzeniowych.
Wydział Informacji i Kontaktu z Mediami Prokuratury Generalnej

Sprawdź także

RPO żąda pełnej rehabilitacji

Kasacja RPO na rzecz skazanych w „procesie brzeskim” uwzględniona. Sąd Najwyższy uniewinnił Wincentego Witosa i …