Prof. Wojciech Sadurski© PAP / Grzegorz Jakubowski Prof. Wojciech Sadurski Prof. Wojciech Sadurski po raz kolejny w bezpardonowy sposób zaatakował szefa partii rządzącej.

„Celowo czekałem z tym komentarzem. Ostentacyjna wizyta Kaczyńskiego na Wawelu w dniach żegnania Adamowicza oznacza wypowiedzenie z jego strony Wojny Trumien. 'Nasza trumna jest ważniejsza niż wasza’, takie jest przesłanie. Jest to tak obrzydliwe, że aż zapiera dech. Moralny gnom” – taki wpis zamieścił w czwartek na swoim Twitterze Wojciech Sadurski.

Znany z mocno antyrządowych poglądów filozof i prawnik, a takżę prof. Uniwersytetu Warszawskiego, w niewybrednych słowach skomentował tradycyjną już wizytę prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego na Wawelu. Kaczyński odwiedza grób swojego brata oraz bratowej – Lecha oraz Marii Kaczyńskich, którzy zginęli w katastrofie z 10 kwietnia 2010 roku. Prezydent oraz jego małożonką to dwie spośród 96 ofiar niewyjaśnionej do dziś katastrofy lotniczej. 18 kwietnia 2010 roku odbył się pogrzeb pary prezydenckiej.

Sadurski połączył wizytę szefa partii rządzącej na Wawelu z tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska. Pogrzeb Pawła Adamowicza odbył się w sobotę 19 stycznia.