Finansowanie pomostowe
Strona główna / Aktualności / Więzienie za zabicie psa

Więzienie za zabicie psa

Sąd Rejonowy w Kartuzach w pełni podzielił argumentację przedstawioną przez prokuratora i skazał 33-letniego mężczyznę za zabicie psa ze szczególnym okrucieństwem na karę bezwzględnego pozbawienia wolności.

Nieprawomocny wyrok Sądu

Sąd skazał mężczyznę na karę 1 roku i 3 miesięcy pozbawienia wolności. Sąd orzekł również wobec skazanego 5-letni zakaz posiadania psów, nawiązkę w wysokości 10 tysięcy złotych na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt „Promyk” w Gdańsku oraz nawiązkę w wysokości 2 tysięcy złotych na rzecz właścicielki zabitego psa. Sąd zobowiązał ponadto skazanego do przekazania wszystkich posiadanych psów na rzecz Ogólnopolskiego Towarzystwa Zwierząt OTOZ Animals. Nieprawomocny wyrok w tej sprawie zapadł 12 października 2018 roku.

Jak przebiegało zdarzenie

Akta oskarżenia w tej sprawie został skierowany przez Prokuraturę Rejonową w Kartuzach w lipcu 2018 roku.

Do zdarzenia doszło 5 czerwca 2018 roku przed jednym ze sklepów w miejscowości Ramleje. Za wychodzącym ze sklepu mężczyzną wybiegł pies właścicielki. Mężczyzna odwrócił się i kopnął go. Następnie chwycił za łapy i jego głową kilkakrotnie uderzył o drzewo oraz asfaltową drogę. Nie dającego oznak życia psa wyrzucił na trawę i udał się do domu. W wyniku doznanych obrażeń pies zmarł.

Dział Prasowy
Prokuratura Krajowa

Sprawdź także

10 kłamstw TKPiS

26 sędzi i sędziów Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku o 10 nieprawdach w wyroku TK …