Najnowsze informacje
Strona główna / Moja kancelaria / Władza prześladuje

Władza prześladuje

Adwokaci, którzy chcą postawić Zbigniewa Ziobrę i Bogdana Święczkowskiego przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym w Hadze, gromadzą dowody od uczestników protestów przeciwników PiS tłumionych przez policję. – Aby udowodnić, że to postępowanie było masowe i systemowe, musimy znaleźć jak najwięcej ofiar takich działań – mówi mec. Jacek Dubois.

  • Chcemy skarżyć systemowe działania państwa, m.in. zatrzymania, które są formą represji wobec osób o poglądach krytycznych wobec rządu – mówi Małgorzata Nowogońska z ObyPomocy, zespołu pomocy prawnej przy Obywatelach RP.
DWOKACI Jacek Dubois i Roman Giertych

Obywatele RP, Komitet Obrony Demokracji i Fundacja Otwarty Dialog współpracują z adwokatami Jackiem Dubois, Mikołajem Pietrzakiem i Romanem Giertychem, którzy zajmują się zawiadomieniem do Międzynarodowego Trybunału Karnego w Hadze o popełnieniu przestępstwa przez ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobrę oraz jego zastępcę, prokuratora krajowego Bogdana Święczkowskiego, a także „nieustalonych na razie osób współodpowiedzialnych”.

Zawiadomienie o ściganiu ma dotyczyć „masowego używania organów ścigania, prokuratury, służb specjalnych CBA, policji do bezprawnego zatrzymywania, przetrzymywania bądź siłowego doprowadzania osób ze względu na ich przekonania polityczne”.
Więcej na wyborcza.pl

Sprawdź także

Zło jest złem

Dlaczego opozycja powinna głosować przeciwko projektowi zmian w ustawie o SN? Protest środowisk demokratycznych w …