Wojsko morduje żubry

Armia stacjonująca w Puszczy Białowieskiej, zabiła kolejne dwa żubry! Najpierw, na początku listopada, pędzący samochód wojskowy zabił żubra na północy Puszczy. To olbrzymia strata. Niestety nic to nie zmieniło w zachowaniu armii, a wojskowe ciężarówki i terenówki wciąż pędzą po białowieskich drogach. I tak właśnie, w niedzielę, zginęły kolejne dwa żubry, tym razem w samym sercu Puszczy.  Ogarnijcie się! Puszcza to nie poligon! Zaapeluj do Ministerstwa Obrony Narodowej.
Apeluję!
Armia musi zachowywać się stosownie do miejsca, w którym stacjonuje, z szacunkiem dla przyrody i wszystkich mieszkańców Puszczy. Puszcza Białowieska to miejsce wyjątkowe, jedno z najcenniejszych w całej Europie. To dom między innymi dla żubrów, gatunku zagrożonego wyginięciem, objętego ścisłą ochroną, ikony polskiej przyrody. Puszcza Białowieska to nie tylko park narodowy, ale też światowe przyrodnicze dziedzictwo UNESCO. To zdecydowanie nie jest miejsce, w którym wojsko powinno urządzać sobie poligon, czy tor wyścigowy. To szokujące, że trzeba o tym przypominać. Ochrona najcenniejszej przyrody powinna być przecież oczywista w służbie publicznej.  Domagamy się od armii szacunku dla przyrody i wszystkich mieszkańców Puszczy!
Apeluję!
Wojsko w Puszczy Białowieskiej zachowuje się poniżej wszelkich standardów, zarówno w stosunku do ludzi, zwierząt jak i unikatowej przyrody tego wyjątkowego lasu. Nie ma na to naszej zgody. Działajmy razem!PozdrawiamyZespół Greenpeace

Sprawdź także

Adwokaci o wyborze KRS

Prezes NRA do Premiera i Ministra Sprawiedliwości: przyznanie wyłącznie sędziom prawa do zgłaszania kandydatów do …