Strona główna / Aktualności / Wolne sądy w obronie RPO

Wolne sądy w obronie RPO

Jako inicjatywa obywatelska Wolne sądy pragniemy wyrazić swoje pełne wsparcie dla Rzecznika Praw Obywatelskich, który stał się przedmiotem nikczemnych ataków za to, że z najwyższą powagą traktuje swój Urząd i stara się zapewnić, aby Rzeczpospolita Polska była krajem szanującym godność i prawa wszystkich obywateli. Aby wedle prawa i procedur wymierzała sprawiedliwość, a nie prymitywną, społeczną zemstę. Aby szanowała każdą jednostkę i nie stosowała nieuzasadnionej przemocy. Postawa Adam Bodnara zasługuje na najwyższe uznanie. Staje on zawsze w obronie uniwersalnych praw obywatelskich, także wówczas, gdy wymaga to odwagi i narażenia się na falę krytyki. Niezależnie od wszystkich okoliczności, jest prawdziwym obrońcą, tarczą dla nas, obywateli.
Obrzydliwa fala odwetowego hejtu wylała się na Niego samego i Jego rodzinę. Atakowanie rodzin osób publicznych z zemsty na niech, jest wyjątkowo podłe. Jesteśmy z Tobą Adamie, trzymaj się. Jesteś najlepszym Rzecznikiem Praw Obywatelskim, jakiego moglibyśmy mieć.

Inicjatywa Wolne sądy

Sprawdź także

Na granicę powróci prawo

Wiceminister sprawiedliwości Krzysztof Śmiszek spotkał się z osobami, które dbają o przestrzeganie praw człowieka przy …