Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Wolnośc słowa artysty i naukowca

Wolnośc słowa artysty i naukowca

Obserwatorium Wolności Mediów w Polsce Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, Zakład Praw Człowieka WP UMCS oraz Zakład Praw Człowieka WPiA UW zapraszają na konferencję pt. ?Swoboda wypowiedzi w działalności naukowej i artystycznej?. Podczas konferencji organizatorzy chcieliby porozmawiać na temat granic swobody ekspresji w nauce i sztuce. Zostaną podjęte takie zagadnienia jak np.: problematyka zniesławienia w krytycznych recenzjach naukowych, kwestia obrazy uczuć religijnych w pracach artystycznych, granice satyry. Chcemy spojrzeć na tę tematykę z punktu widzenia krajowych i międzynarodowych standardów prawnych, ale także z perspektywy samych twórców. Konferencja odbędzie się 16 grudnia 2013 o godz. 11.30 w sali Rady Wydziału na Wydziale Politologii UMCS (Plac Litewski 3, Lublin).
W konferencji wezmą udział: Dominika Bychawska-Siniarska ? prawniczka, dyrektorka Obserwatorium Wolności Mediów w Polsce HFPC ks. prof. dr hab. Andrzej Draguła ? teolog, publicysta, wykłada na Uniwersytecie Szczecińskim, autor książki ?Bluźnierstwo. Między grzechem a przestępstwem? Waldemar Tatarczuk ? dyrektor Galerii Labirynt w Lublinie Katarzyna Hołda ? artystka wizualna i nauczycielka; dr Mateusz Bieczyński, prawnik, autor monografii ?Prawne granice wolności twórczości artystycznej w zakresie sztuk wizualnych?, wykłada na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu.
Moderator: dr Agnieszka Demczuk ? prawniczka i politolożka, wykłada na UMCS Po wystąpieniach panelistów zaplanowana jest dyskusja z udziałem publiczności.
Kontakt, szczegółowe informacje: Dorota Głowacka, d.glowacka@hfhr.org.pl, 504 080 119

Sprawdź także

Krzywda ludzi w dokumencie

Amnesty na 21. festiwalu Millennium Docs Against Gravity Filmy o Izraelu i Palestynie, prawach kobiet …